1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

DIY su ekleme sistemi acil yardım !

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde Toprak Akalın tarafından 19 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Evet arkadaşlar, fizik proje ödevim olarak aklıma bu geldi. Yarına kadar yaptım yaptım yapmadım... portal3.gif

Evet arkadaşlar, plan bu. Su eksildikçe balon aşağı inecek, inerken şişenin dökülmesine izin vermiş olacak. Şişe dökülünce su dolup balon tekrar yukarı çıkacak. Ne tür malzeme kullanabilirim? Ne tür fikirleriniz var? Görüşlerinize acil ihtiyacım var yapı market 22.00da kapanıyor haberiniz olsun. :D

Edit: Sonradan farkettim o sistemin dışarı çıkmasına gerek yok. :D Direk balon, akvaryumun üstüne de şişe olabilir.

Not: Keseyle bağlamaya gerek yok taşı aslında, üzerine yapıştırsak da ağırlık ağırlıktır. :)

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: DIY su ekleme sistemi acil yardım !

Klozet şamandırası alsan daha kolay olur. Şamandıra su eksildikçe aşağı düşer ve suya izin verir, su yükseldikçe yukarı kalkarak suyu kapatır. Böylece şişenin hareket etmesine vs gerek kalmaz. Fakat illaki balon ve şişe olacaksa orasını bilemiyorum. Bu türlü balonun altında ağırlık yapan bir malzeme olarak ve ip makaradan geçmeli ki şişeyi rahat hareket ettirsin. Boş iplik makarası kullanılabilir. Çizdiğin şekil zor değil ama şişenin de hareket eder olması lazım.

Klozet şamamdırasında bunlara hiç gerek kalmaz.

3. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın

Çok doğru dedin Temel abi. Yumurta tavuğun sonuna gelince heyecandan ne yapacağımı şaşırdım. Hemen gidip bakayım şamandıralara.

4. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın

Evde şöyle birşey buldum, işe yarar mı bilmem. [​IMG]

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Evet o da olur. Su bidondan şamandıraya bağlanacak ve seviyeye göre kapatıp açacak.

6. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın

İşin civcivine giremedim, hemen şişeyi kesip kuluçka makinesi yaptım. İçine de temsili yumurta olarak kırmızı mercimek koyunca işler biraz garipleşti ama, muhtemelen yumurtayı çevirir diyip ordan da sıyrılırım.

Sayfayı Paylaş