1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Doğada hiçbir şey boşa gitmez (VİDEOM)

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Onur G. HİTİT tarafından 25 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Kiraz karideslerim ve cüce vatozlarım ölü balığı yiyorlar!

[video=youtube;KvOGeYlvjXA]http://www.youtube.com/watch?v=KvOGeYlvjXA&feature=youtu.be[/video]

Shrimps and plecos are eating dead fish! - YouTube

Doğada hiçbir şey boşa gitmiyor. Doğanın taklit edildiği akvaryumlarda da aynı durum söz konusu...

2. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Cevap: Doğada hiçbir şey boşa gitmez (VİDEOM)

Benim akvaryumumda ölü balıkları hep katil saylangozlar yemekte. Tabiki doğadaki birşey boşuna değildir ama akvaryumlarıda doğa olarak kabul etmemeliyiz. Doğanın yanında bir avuç su kütlesi kalıyor akvaryumlar. Ne kumumuz doğal, ne suyumuz, ne bitkilerimiz doğal ne balıklarımız. Doğayı böyle bir ortamda yaşatmak çok güç. Bizim amacımız belki bir nebze taklit etmek. Onuda ne kadar becerebildiğimiz aşikar.

3. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT

Akvaryumlar doğayı istediği kadar taklit etsinler, doğa parçası sayılamazlar gerçek anlamda.

Bu videoda anlatmak istediğim; bir akvaryum hazırlanırken doğadaki düzen ne kadar taklit edilirse akvaryum o kadar başarılı olur... Mesela bu akvaryumda (eski bir akvaryumum bu, halen de aynı düzen devam ediyor) öyle bir denge var ki herhangi bir balık öldüğünde anında temizleniyor.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Doğru ifadeler ve her zamanki gibi mükemmel video. Mesaj yerinde ve akvarist kokuyor.

5. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Doğayı taklit ediyorsak eğer bu tür şeylerin ''Doğanın Kanunu'' olduğunu bilmeliyiz. Akvaristlik biraz da bunu gerektiriyor. Paylaşım için teşekkürker hocam.

6. GKARE

GKARE

İsim:
    Gürel Göçer

Başlığı görünce okuldaki tartışmalarımız aklıma geldi...

Başlık güzel ve yaşamsal döngüyü hafızaya kazımakda hobimizin nekadar etkili olduğunu gösteriyor. Bunun için teşekkürler. Ben bile dere göl kenarlarında ot börtü böcek inceler oldum :D

Peki ya "emek" doğada boşa giden şeylerin arasına alınabilir mi?

Bence Madde'ye yada varlığa insan eli değene kadar bu yargı yani "boşa gitmez" yargısı doğrudur. İnsan eli değdikten sonra ise dünyanın en kötü şeyi ile en iyi şeyi arasında bir noktada yer alıyor o madde yada varlık.

7. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
  8. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Büyük geçmiş olsun Onur hocam...Allah tekrarından korusun gerçekten üzüldüm.....

9. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul

Çok geçmiş olsun.

10. GKARE

GKARE

İsim:
    Gürel Göçer

Neden patladı ki?

Sayfayı Paylaş