1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Doğadan bulunan kaya ve dallar.

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde LostRua tarafından 15 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Arkadaşlar dekorda doğal olarak kaya ve dal kullanmak istedim kullanacağım dal çam agacının dalı. Suyun içerisinde bekletiyorum. Kayalarıda güzelce temizledim çamaşır suyu döktüm birazda suya 3 adet taş ve 1 adet çam bekliyor. Sizce ne yapmalıyım kullanmamda sakınca olur mu ? saat:gif

2. plunger

plunger

İsim:
    Sertaç GENÇ
    Çamarşır suyu döktüyseniz, bollll suyla yıkamanızı tavsiye ederim.

3. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Zaten yıkanacak kullanacağım kayalar pek önemli değil deneme amaçlı topladım ama çam agacını kullanabilmem için yaşam belirtisi kalmaması lazım. O yüzden çok uygun olarak gördüm çamaşır suyunu. Üzerine birde java moss sarınca çok güzel gözükeceğine eminim.

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Doğal kaya olur, yanlız asit testi yapman gerekir, tuz ruhunu kayanın üstüne dök, köpürüyorsa kullanamazsın Doğuş.

Çam ağacıda suda çürüme yapar, bunuda kullanamazsın.....

5. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Tamam Murat Abi çam ağacını kullanmam kayalarıda deniyorum aslında kayalarında renkleri o kadar güzel değil ama bitkili akvaryumda biraz olursa doğal güzel gözükür düşüncesindeyim.

6. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Asit testinden geçir, köpürmüyorsa kullan.

7. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Tüh kayanın içerisinde kireç var olmadı şimdi malesef. : ( Neyse artık yarın tekrar devam. :)

Sayfayı Paylaş