1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Doğal Deniz Suyu Kullanımı Hakkında Yardım!

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde diba_7 tarafından 2 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. diba_7

diba_7

İsim:
    mehmet hekim
    Arkadaşlar yeni tank kuracağım yalnız bir sorum olacak tank 300 litre ilk deneyim olmasından dolayı belki size garip gelebilir, ege denizinden yani kuşadasından deniz suyuyla kurmak istesem ve haftada bir kere yine denizden su eklesem yinede tuz almak zorunda kalır mıyım? İkincisi 300 litrelik tanka curve 7 nac 7 yeterli olur mu ? Deneyimli arkadaşların yardımını bekliyorum.

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Yerli canlılar beslenecekse sıkıntı olmaz çünkü onlar o su değerlerine alışık.
    Curve 7 yeterli gelir...:)

Remzi bunu beğendi.
  3. diba_7

diba_7

İsim:
    mehmet hekim
    Tuza gerek yok diyorsun öylemi?
    Alparslan yerli derken çupra beslemeyeceğiz kardeşim :) bana yerli türleri derken neler olduğunu söyler misin mercan besleyemez miyiz peki.

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Anladım abi ben burada doğal su kullanıyorum ama Marmara suyunun tuz oranı 1016 buda avantaj sağlıyor tuz oranını yükseltmek için yavaş yavaş suni tuz kullanıyorum buda katkı girmesini sağlıyor ama yetmiyor ilaveten de ca, mg ve kh ekleyip değerleri normale getiriyorum.
    Egenin tuz oranı zaten yüksek, o yüzde şöyle yapmak daha uygun olur.
    Yarı yarıya yani doğal Ege deniz suyu ile ro suyu ekleme yapılırsa biraz suni tuz kullanma şansı doğar ve sonra benim yaptığım gibi eksik olan ana katkılar, ca, mg ve kh eklenerek normal değerlere getirilir ve istenen tüm tropik canlılar yetiştirilir...:)

Remzi bunu beğendi.
  5. diba_7

diba_7

İsim:
    mehmet hekim
    Eyvallah kardeş çok saolasın bu arada satılık nac ya da curve 7 olursa haberim olsun.

Sayfayı Paylaş