1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

doğal doğum

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde kingsnake tarafından 26 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. kingsnake

kingsnake

İsim:
    sinan önal
    2 Adet Sarı prensesim yavru aldı ve 1-2 güne kadarda yavruları bırakırlar çok yavru almak gibi bir egom yok, acaba hiç ayırmasam kendisi bıraksa dahamı doğal olur tabiki yavruların bir çoğu canlı yem olacaktır ama emin olamıyorum yorumlarınız benim için değerli .
    Evet dostlar önerileriniz nedir acaba balıkcım:

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: doğal doğum

Hocam ben şahsen akvaryum şartlarında doğal yol ile yavru almaktansa kusturma taraftarıyımdır.Her ne kadar akvaryumun dekoru yavruların saklanabileceği gibi tasarlanmış olsada sonuçta ufak bir ortam ve yavrularbüyük balıkların 24 saat nezaretinde hayat mücadelesi verecekler.Bu mücadelede büyük bir kısmı,hatta neredeyse tamamı yem olacaktır.Bile bile tek bir tane bile yavruyu yem yapamam açıkcası.Doğal yol diyoruz,sağ kalan yavrular zeki oluruz diyoruz ama akvaryumlarımızı her ne kadar doğala benzetmeye çalışsak bile kesinlikle doğal ortamı yaratamayız. Bu sebeple,madem akvaryum şartlarında balık besliyoruz,o zaman her doğan yavrunun yaşam hakkını elinden bu yolla almamalıyız.

sarıprenses bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş