1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Doğal yaşam Akvaryumculuğu

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde furkansuna tarafından 31 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

1. furkansuna

furkansuna

İsim:
    Furkan Suna
    Bir akvaryumu akvaryum yapan doğallığıdır.Balıkarınız mutlu ise,zevk alıyorsa yüzmekten, işte o zaman bir cam parçası olmaktan çıkar akvaryum.Bu hobinin ilk kuralı doğallıktır bence.Bir türü araştırıken bakmanız gereken ilk yer onun habitatıdır.Canlı doğuranlar bitkili, malawiler kayalıklı bir akvaryumda iyi gider.Bunları bir çok hobici bilir, fakat önemli olan balığın hislerine tercüman olabilmektir.Bir akvaryuma 1erkek 3dişi balık koyup her gün onların yavrulamasını beklemek değildir akvaristlik.Asıl akvaristlik akvaryumuna tam bir habitat kurmuş,Balıklarım sağlıklı mı,Mutlu mu ? sorularına cevap arayan kişidir bence.Bu iş fedakarlık ister,herkesin harcı değildir.Hepimiz biliriz 3-4yapay bitkiyle geçiştirmeyi,ama önemli olan doğalıdır.Yani kısaca bu işte herşey doğallıktan yana olmalı,Tamamıyla beşerilikten uzak..
    Tabi hepsinden önce sabır ister akvaristlik
    Düşüncelerimi dile getirdim,Ben söyledim kalem yazdı diyelim aklıma geldikçe yazıyorum,arada da paylaşırım.Kendi yazımdır.Alıntı değildir.saygılar:gif

2. Okurt

Okurt

Yer:
    Balıkesir
    Cevap: Doğal yaşam Akvaryumculuğu

Tabi bu konu çok geniş ve tartışmaya açık bir konu, Canlıların doğal büyüme davranışlarını gösterdiği ve hatta üreyebildiği bir akvaryum doğaldır bence. Bu konuda çok titiz çalışılmış biotop akvaryumları var, aynı şu arabaların tüm parçalarının orjinal olmasına önem veren klasik araba meraklıları gibi akvaryumcular bulunmakta yutdışında.
    Hatta öyleki taşını, kumunu bile kopyalacağı doğal biotopun coğrafyasından getirtiyor.

Bu arada foruma hoşgeldin Furkan :)

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Cevap: Doğal yaşam Akvaryumculuğu

Furkan: :helalolsun:

Sayfayı Paylaş