1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Doğru yolda mı ilerliyorum

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde bulentdm tarafından 17 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. bulentdm

bulentdm

İsim:
    Bülent Demirkol
    Merhaba hobidaşlar,

Sizlerle tanışalı daha 2 hafta kadar oldu. sizlerle tanıştıktan sonra sp lerden biri ağzına ilk yumurtasını aldı. Ben de 6. günün sonunda gece yarısı anne sp akvaryumdan alıp başka bir akvaryuma taşıdım. Şuan tek başına takılıyor. Daha önceleri okuduklarıma göre ilk yumartaları kendisinin kuluçka yapmasında fayda olduğunu okumuştum. Bu şekilde doğru bir yöntem mi ?

Bu konuda bilgilerinize ihtiyacım var bugün itibari ile 10 gündür yumurtalar ağzında.

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: Doğru yolda mı ilerliyorum

Balığı ayırdığın akvaryum kaç litre Bülent? Isıtıcı,filtre,balığın kendisini güvende hissedebileceği mağara şeklinde dekor vs varmı ? Balığın yavrusunu kendisinin salmasını beklemek güzel ama stresli bir ortama balığı sokupta 14 günde bırakması gereken yavruları 1 ay tutmasına da mahal vermemek lazım.

3. bulentdm

bulentdm

İsim:
    Bülent Demirkol

Akvaryum 80 lt kadar büyük akvaryumdan doldurdum suyunu üzerinede taze su eklemesi yaptım şuan için stresli görünmüyor. Saklanabileceği kaya ve dekor mevcut iç filtre çalışıyor. Isıtıcı var ama malum havalar sıcak artık sabit olarak 26 derece durduğundan ısıtıcı çalıştırmadım. İki tankımın da ısıtıcıları kapalı ama sürekli yaptığım kontrollerde 26 derecede akşam anne sp ve akvaryumun fotosunu yüklerim. Bu akşam pipo filtre ayarlamaya çalışacağım. Malum iç filtre çekmesin bebeleri sanırım salma vaktide yaklaştı.

4. Cikletci

Cikletci

İsim:
    Ömer ADAK

Bülent Bey bence doğru yoldasınız.

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Gereken tüm şartları sağlamışsın Bülent. :ay: Pipo filitre çok iyi olacaktır. En kısa sürede temin edersen iyi olur.Doğru yoldasın aynen devam. Tabi resimlerle beraber gelişmeleri aktarırsan memnun oluruz.

6. bulentdm

bulentdm

İsim:
    Bülent Demirkol

akşam resimleri koyarım bu akşaam yada en geç yarın sabahtan pipo filtreyi ayarlarım. bir soru sormak istiyorum dün diy pipo yapımında da aynı soruyu sormuştum pipo filtrenin tam olarak işlevi nedir ? temizlik yapması mı eğer öyle ise hava motoru üfleme yapıyor pipo filtre temizlik yapmıyor mu ? bunun için farklı bir hava motoru mu var

7. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Doğru yoldasınız Bülent abi.Balığın ortamını gayet güzel ayarlamışsınız.

8. bulentdm

bulentdm

İsim:
    Bülent Demirkol

Teşekkürler Haktan kardeş, akşam eve gelince canım sıkıldı. kusturdum balığı ama tümünü almadım. 13 tanesini kustu fazla hırpalamak istemedim. diğerleri ağzında onlarıda gece yarısı alırım herhalde.

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Kusturma işini şahsım adına sevemem ama sevindim ilk yavruları almana.:nazar: Balıklar bir akvaryumda üremeye istek duymaya başlamışsa yol doğru demektir.

10. bulentdm

bulentdm

İsim:
    Bülent Demirkol

Küçük ve büyük tankın resimleri.

11. bulentdm

bulentdm

İsim:
    Bülent Demirkol

Teşekkürler Temel abi daha önce mısır cikleti beslemiştim ve onda kusturma konusunda master yaptığımı düşünmüştüm ama sp kolay kolay ağzını açmıyor. bu balıkları bir haftalıkken almıştım şimdi ise yavrularını almaya başladım bu çok hoş bir durum

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  12. osman_yc

osman_yc

İsim:
    osman yüksel

Bülent bey hayırlı olsun.. Sağlıkla büyütürsünüz inşallah..

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Benim en çok sevdiğim görüntüler ise kuluçkalık içinde olan tam oluşmamış yumurta keseleridir. Direk annenin yavruları ağzından çıkarmasını daha doğru bu tarz kareleri beğeniyorum. Sağlıkla gelişirler inşallah.

14. bulentdm

bulentdm

İsim:
    Bülent Demirkol

Teşekkürler

Cumartesi günü dayanamayıp kusturarak tüm yavruları aldım. ilk annelik deneyimi ile 21 tane yavru geldi. şimdilik çok şekerler

Sayfayı Paylaş