1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Doktor karidesin ilginç anten sorunu?

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde Karakus tarafından 25 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Karakus

Karakus

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Fatih KARAKUŞ
    Merhaba arkadaşlar
    Doktor karidesimin 2-3 aydır antenlerinde sorun var. Deri değişimindeki ilk gün antenleri normal boyutlarda oluyor sonra yine kısalıyor. Bir dönem kh 18 e fırlamıştı ona bağlamıştım ama şuan kh 12 civarında.
    Genel su değerlerim;
    Kh:12,5
    Nitrat:10
    Magnezyum: 1080
    Kalsiyum: 480
    Tuz:1025

Sorun ne olabilir?

image.jpeg

2. nhtkmn

nhtkmn

Yer:
    Kadıköy
    İsim:
    Nihat EKMEN
    Koparan bir balık olabilir mi tankta ?

3. Karakus

Karakus

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Fatih KARAKUŞ
    Tankta blue tang, anthians, palyaço ve bicolor bleny var. Onları da hiç saldırırken görmedim :(

4. nhtkmn

nhtkmn

Yer:
    Kadıköy
    İsim:
    Nihat EKMEN
    Palyacolar bölge edilmişse onlara yakın bir yerde takılıyorsa olabilir. Benim clarkilerde denk geldim, onların bölge edindiği kayanın oraya geldiğinde dişi olan hücuma geçiyordu.

Gozlemlemeniz lazım.

5. Karakus

Karakus

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Fatih KARAKUŞ
    Palyaçoların bölgesi baya sıkıntı. Oraya yanaşan bırak balığı ben elimi sokup o bölgeye yanaştırsam bana bile saldırıyorlar :D Ama mantıken bu karidesin görevi balıklar üzerindeki parazit vs temizlemek ken ona saldırmaları ilginç geldi bana. Bir kaç gün dediğiniz gibi gözlemleyim bakalım.

6. mehmet_gzl

mehmet_gzl

Yer:
    Ankara
    İsim:
    m_guzel
    Aynı sorun bende de oldu bir günlük takipte gördüm palyaço ucundan accik yiyor her yakınına gelince

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Karakus

Karakus

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Fatih KARAKUŞ
    Uzun zamadır anten manten yok. Deri değişmesini bekliyorum. Hayatını devam ettirebiliyor ama ne kadar daha dayanır bilmiyorum :( yanına bir tane daha alsam dayanışma sağlar mı acaba :)

8. mehmet_gzl

mehmet_gzl

Yer:
    Ankara
    İsim:
    m_guzel
    Sanmam en ummadığı zaman saldırıyor bendeki deri de değiştirdi ama aynı yem de yemez oldu

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. seaman038

seaman038

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    ahmet soner bal
    Bleny de yapsbilir
    Üstadım bir sorum olacak çok merak ettim kh 18 e nasıl çıktı nasıl yaptınız veya gerçekten doğru ölçtünüzmü bu çünki test kitlerinin ölçtüğü max değer 15.7
    Yani kh sıvısındaki şırınga 0.00 gösterdiğinde renk penbe olursa 15.7 ye kadar okunabiliyor
    Eğer mavi pembeye dönmüyorsa bu akvaryumda ciddi bir problem var demektir
    Hangi marka test kullandığınızı öğrenebilirsek size yardımcı olmayı isterim ya okumada problem var ya yapamadımız yada test bozuk

Düzenleme: 4 Ağustos 2016
  10. Karakus

Karakus

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Fatih KARAKUŞ
    Hocam benimki tamamen işgüzarlık. KH testim yoktu gidip alıyım bir test yapıyım dedim. Şırınga 0,02 - 0.05 civarındayken ben test sonuçlarını yanlış değerlendirip KH düşün diye gitim katkı aldım. ********** kH Blend A 500 ml den her gün 3 kapak döktüm ve bu esnada hala test sonuçlarını yanlış değerlendirmeye devam ettim. Şişe bitince işkillendim ve sudan örnek alıp akvaryumcu abimize götürdüm. Sonuç : kendi ellerimle suyun değerini bozup 18,8 e yükseltmişim. Şuan 12 civarlarında. Tabi düşürene kadar baya bir su değişimi yaptım. Artık ne ölçerim ne de katkı atarım :D

seaman038 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş