1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Doku ve Organ Bağışı.

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde H.Kaya.Gemlik. tarafından 17 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Televizyonda sabah haberlerini izliyordum. Organ bağışı beklerken hayatını kaybeden bebenin, kısacık yaşam öyküsü, anne ile babanın çektiği acı gözlerimi doldurdu. Üzüntümü siz kardeşlerimle paylaşmak,
    konunun hassasiyeti üzerine, sizin duygu ve düşüncelerinizle birlikte, desteklerinizi almak amacıyla bu
    konuyu başlatmak istedim. Paylaşımlarınızı lütfen esirgemeyin. Konuyu başlatan olarak, duygu ve düşüncelerini ilk paylaşan ben olayım.
    Tıbben yaşamım sona erdikten sonra doku ve organlarımın tamamını , sağlıklı ve bilinçli olarak diğer hastaların tedavisi için 28/11/1997 tarihinde bağışladım. O günden bu güne geçen 16 sene zarfında vicdanen son derece rahatım. Ölümüm ile, bir yaşam ''Kendi yaşamım'' sona erecek. Bu herkes için kaçınılmaz sondur. Yine biliyorum ki, o güne kadar sağlam kalmış bir kaç doku ve organım, benimle beraber toprak olacağına, bir kaç kişiye tünelin ucundaki ışık olacaktır. Yine gönülden inanıyorum ki, yarın ahirette hesap gününde, benim referanslarım olacaktır. Geride kalan aile bireylerim, bu kararımdan dolayı benim tadamadığım, benim hissedemediğim gururu, onuru, huzuru benim adıma da tadacak, yaşama kavuşturduğum ailelerin sevincine ortak olacaklardır...
    Bu duygu ve düşüncelerle, organ bağışına destek verelim. Organlarımız bedenimizle çürüyüp toprak olacağına, Muhtaç kişilerde can olsun, umut olsun, ışık olsun. Unutmayalım ki bir gün bizde aday olabiliriz.
    Hepinize sağlıklı yaşamlar diliyorum.

YMR_AY, harfuzmani, ENVER ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    Hüseyin abi bu değindiğin konudan dolayı öncelikle sana tesekkür ediyorum kendi adıma bendan 3 ay önce calıştığım iş yerinde bir arkadasım sağ elini makinaya kaptırıp bileğine kadar elini kayıp etmişti ve allah razı olsun sizingibi duyarlı bir vatandasımız ölmeden önce organlarını bağışlamıs ve bu arkadasımız için umut ısığı oldu o insan belki hakkın rahmetine kavustu fakat eli ve dier organları hala yasıor burdan herkeze bende sesleniyorum herkez bence organlarını bağıslamalı ve yanındaki insanlarada bu konunun önemini anlatmalı herkeze iyi forumlar.

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş