1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dotyback

Başlığı 'Gobi-Blenny-Dragonet' kategorisinde kartal tarafından 4 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. kartal

kartal

İsim:
    mutlu avcu
    Doty back 4 çizğili damsel ve sarı kuyruk chromis eklemeden önce uysaldı kimseye sataşmıyordu(2 percula 1 chromis le beraberdi)ama şimdi sarı kuyruk chromisin alt yüzgeçini yüzgeç iskeleti bırakasıya kadar dövmüş ve dışkı yaptığı bölgenin ordan et parçası almış resmen

Dotybackı yakalma şansım yok chromisi de yakalarsam tatlı su ve batikon sürücem ama yakalamaya çalışıp yormak ta istemiyorum şuanda dotyback saldırmıyor chromiste küçük bir alan da yüzüyor çoğu zaman sabit yemde günde 1 kere yiyor kilo proplemi yem yememe proplemi yok.

Dotybaci yakalayamazsam ki yakalamam mümkün görükmüyor onu sakinleştirebilcek bir tür varmı acaba mesela sailfing tang alsam acaba sertliğini bırakabilirmi şuanda dekorda küçük ouynama yaptım ve daha çok bölğesi oldu ve dotybackın seçtiği bölgeye artık gitmiyorlar diğer mağaraları uyumak için seçiyorlar geceleri.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Her zaman yazarim bazilari ilginc bulsa da karma tuzlu su baliklarini bakmak mercanlardan daha zordur. Karmasik bir yapidir ve ayni ture ait iki balik arasinda karakter farklari inanilmazdir.

Kucuk turler veya buyuk boyutlu turler fark etmiyor ve bazen en kucuk balik teror estirebilir. Alacagin salfin Tang baligi sakinlestirmek veya bastirmak adina hicbir ise yaramaz bence cunku onun derdi dis gecirecegi baliklarladir ve aynen devam eder.

Baligi yakalayip cikarmakta hatadir cunku o baskin ve saglikli bir baliktir. Senin yaptigin hatanin faturasini Dotyback baligindan cikaramak olur. Hatadan kasit suru icinde guvende olan baligi tek basina bakmaktir ve baligi ne yapacagini bilmez halde birakmaktir. Bence darbe yiyen baligi cikar veya tedavi et.

Akvaryuma dotyback baliginin ilgisini cekecek ama bas edemeyecegi asiri buyumeyen bir yellow waresse turu ekle.

Cep mesaj...

3. kartal

kartal

İsim:
    mutlu avcu
    Abi dotyback e zaten hiç bir mudahele etmiyorum firefish goby hayranı olmam bile dotybackten vazgeçtirmiyor beni ilk balığım çünkü yellow warrasedende atlama durumu var oyüzden tedirginim ve yellowarrese de kayalar arası geziniyor peki ona da aynı sertliği uyğulamazmı acaba.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Atlayacak korkusuyla pek almaktan vaz geçilmesi gerektiğini düşünmüyorum. Üstelik önerdiğim türü pek su yüzeyine yaklaşan türü de değil. İlk başlarda anlaşamazlar belki ama eğer boyut olarak biraz büyük seçersen havaları boşta kalır.

Sayfayı Paylaş