1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dslr fotoğraf makinası için lens önerisi

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde takturk tarafından 13 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk
    Arkadaşlar Canon 60d- canon 5d- Canon 7d bu fotoğraf makinalarında birisini alacağım. Body olarak hepsi kaliteli ve tatmin edici düzeyde internette araştırdım biraz. Fakat lens konusunda yeterli bilgiye ulaşamadım. Makinayla başta Tropheus Red Rainbow Kasanga'larım olmak üzere, kuşlar böcekler kelebek vs. gökyüzü fotoğrafları gece ayın evleri yıldız takımlarını çekmeyi planlıyorum. Genelde hareketli objeler ağırlıklı çekim yapacağım gibi görünüyor. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim. Lens konusunda hiç bilgim ve fikrim yok.

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Cevap: Dslr fotoğraf makinası için lens önerisi

Doğa insanı kolaylıklar dilerim:)

3. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

:D Vallahi acayip merak sardı beni bu fotoğraf konusunda İsmail'im ama bilgi sıfır. Nasip bakalım neler çıkacak ortaya:)

4. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Açıkçası lens konusunda hiç bilgim yok yazmışsınız ama sanırım makina konusunda da hiç bilginiz yok :) Ben size kısa bir kaç ipucu vereyim, tercihlerinizi ona göre yapar, araştırmalarınızı bu tercihe göre yoğunlaştırır ve güzel bir makina+lens kombinasyonuyla istediğinizi çekebilirsiniz..

5d full frame makinadır, full frame (ff) nedir? Avantajları, dezavantajları nedir?
    7d son nesil makinadır, ff değildir, çift digic IV işlemci kullanır. Neden 2 tane aynı işlemciden? neden digic IV?
    60d bir önceki nesil makinadır, ff değildir, gövde ve kullanılış, menü farkları vardır. Ağırlık farkları vardır.

600d diye bir makina daha vardır, o da ff değildir, fiyatı ucuzdur, 7d'nin kırpılmış halidir, çok iyidir, çok güzeldir, daha ucuzdur. Tavsiye edilir. beğenilir :)

5d mükemmel bir makinadır, 5000 lira kadardır. Lensleri ff'dir, detayları fazladır, kalitesi yüksektir. Varılacak son 3 noktadan ilkidir.
    60 eski kalmış bir makinadır, şu model varken neden bunu aldın ki sorularını yanında getirir.
    7d süper bir makinadır, her alanı memnun eder, herkes sever, reklamlar çekilir, diziler çekilir. Çok acayip bişeydir. 5d'den daha ucuzdur.
    600d ise 7d'nin kardeşidir. bununla da film çekersiniz, foto çekersiniz, yeni nesil makinadır, harikadır, çok iyidir, daha ucuzdur.

keskinlik, renk derinliği, bit derinliği, sıkıştırma, karta tampon bellekten aktarma ve kart üzerine yeniden yazma hızı, makinanın saniyede çekim hızı ve buna bağlı olarak sürekli çekimde çekim hızı, karanlık iso başarımı, af hızı, vizör detayları, takılabilir lens seçenekleri... O kadar çok şey var ki saymakla bitmez..

hiç bir şey bilmeyen biri ne yapacak? ödüllü makinayı alıcak. (TIPA) Memnun olacak. Tavsiye edecek.

takturk bunu beğendi.
  5. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Burak abi senin mesleğin bu zaten anladım ama dediğin gibi fotoğraf makinası ve fotoğrafçılık içine girince herhalde içinden günlerce çıkamayız ben 10 yıldır uğraşıyorum daha hiçbirşey bilmiyorum diyebilir.

6. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

yok, benim mesleğim bu değil ama ben 95 yılından beri yani 16 yıldır fotoğraf çekiyorum, sergilere katılıyorum, ödül alıyorum, alamıyorum, üzülüp seviniyorum, hop outurp hop kalkıyorum, elimde lens boynumda makina karış karış her yeri geziyorum. ve sonra bir gün akvaryumcunun önünde geçiyorum......

7. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

İstediğin fotoğraf konusunda bilgi ise, edinmek için yardımcı olabilirim.

8. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Aslında sadece benim değil forumdaki birçok kişi hangi makine ile (uygun fiyatlı) nasıl güzel akvaryum ve canlı fotoğrafı çekilir teknikleri nelerdir diye bir konu lazım.

9. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Akvaryum fotoğrafı çeken birinin çıkıp tek tek ayarları anlatması lazım. Bende canon 450 d + 18-55mm + 70-300mm macro lens var. Doğru düzgün akvaryum fotoğrafı çekemiyorum. Bir çok forumda fotoğrafcılık konusu var ama yüzeysel. Detaylı anlatım lazım.

10. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli

Burak Bey fotoğrafçılık ve makina bilginizden yararlanabilimiyiz.Bende Nikon 5100 almayı düşünüyorum, sizce nasıl ?Bende ametörce ilgileniyorum, seviyorum fotoğraf çekmesini, biraz da işimden dolayı :)

11. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Sevgili dostlar, foruma güzel bir fotoğraf konusu, makalesi, anlatımı, eğitimi yapmak gerekliliği ortaya çıktı. Size bu konuda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım, birlikte hep daha iyisini başaracağımız inanıyorum. Bir kaç gün içinde başlayalım olur mu?

Nikon 5100 benim sevdiğim bir makinedir. Almak isteyen arkadaşlarıma tavsiye ediyorum. Benim marka fanatikliğim yok ama ilk Canon'la başladığım için hep bu markayı kullandım ve yeni makine almak isteyen arkadaşlara ya canon 600d ya da nikon 5100d diyorum. Nedenlerini, artılarını eksilerini tartışalım. Ben maltepe içiyorum, en güzel sigara budur, herkes bunu içsin şeklini almasın konu.

Eğer aceleniz yoksa bunları yarından itibaren yeni bir konu açıp oradan konuşmaya başlayalım mı? Şimdi adaşıma gitmem adres bulmam gerekiyor :) Gece operasyonu var

12. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

O zaman sana kolay gelsin diyorum abi. fotoğraf la ilgili bir bölüm vardı orada başlatırız konuyu.

13. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Burak bey verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Lens konsunda olduğu gibi makina konusundada bilgim yok sadece birkaç gün forumlardan araştırdım marka olarak canon ve yazdığım 3 modelden birisine karar vereceğim fakat makina kadar lenste önemli olduğu için bu konuda forumlarda bilgi bulamadım.Bahsettiğim çekimler için lens önerileriniz varmı?

14. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli

Canon EOS 600 ile Nikon 5100 karşılaştırması, genel hatlarıyla aynı çok ufak farklardan ben nikon dedim bakalım sizler ne diyeçeksiniz.

Google Translate

15. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Canon 60d aldım teşekkürler.

16. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Hayırlı olsun. Lens ne?

17. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Teşekkür ederim. 18-135 lensle aldım. Bir süre bu lensle deneyeceğim hem balıklarda hemde dışarıda. Lens konusunda bilgi sahibi olduktan sonra ihtiyacımı karşılacak birşey alırım diye düşündüm. 0 bilgi ile giriştim bu işe ama araştırma konusunda kendime güveniyorum sizlerinde yorumlarıyla ilerleyen zamanda güzel kareler paylaşırız forumumuzda.

18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Canon güzel ben de kullanıyorum.

19. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Ne kullanıyorusun makina ve lens olarak Temel abi özellikle balık çekimlerinde.

20. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Otomotik mod. Başka ayar öğrenmeye uğraşmadım henüz. Makine Canon Ixus 9515.

Sayfayı Paylaş