1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Durso Kutusuna Kaçan Balık Nasıl Alınır?

Başlığı 'Genel Balık Konuları' kategorisinde YMR_AY tarafından 20 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Durso sistemi kutusuna Anthis balığı kaçtı. Bana vukuatsız geçen bir gün haram sanırım. Anthias balığımın biri gece hapse girmiş.Bu Anthias nasıl çıkacak buradan?

Durso Kutusunda Anthias.jpg

2. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Belli olmuyor dursoyamı girmiş o?

3. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Heralde durso diyorsunuz Hakan bey.Borunun indiği içi su dolu pleksi kutu.Üstte ve altta çizgi çizgi delikleri olan.

4. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Muhtemelen kepçe girmediği için yardım istiyorsunuz, peki eliniz giriyor mu?
    Şayet el giriyorsa tavsiyem şöyle olur,kafa motorunu kapatın muhtemelen sifonlama ile sumpa gidecektir.Şayet borudan geçmez ise durso kutusunda kalacak ve elle yakalayabileceksiniz.Tabi el girmiyorsa da dışarıdan kalın bir hortum ile sifonlama yaptırıp bir kaba çekebilirsiniz.

5. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    El kesin girmiyor.O pleksiyi neden alttanda delmişler hiç anlamadım.Çünkü cam bir kutucuğun üstünü kaplamışlar güzel görünsün diye.Daha önce tankı boşaltırken görmüştüm o kutucuğun içindeki su hiç sıfırlanmıyor.Alttan bir yere gidişi yok muhtemelen.Su sadece borunun içinden gidiyor.Orasıda küçük bir havuz gibi.
    Fotoğraf0764.jpg

Sifonlamayla alabilirmiyim bilmiyorum.Aklıma su hazneli elektrik süpürgesi geliyor ama cesaret edemiyorum.

6. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    O oraya nasıl girmiş ya :eek: Mantıksız olabilir ancak, uzun bir tel yardımıyla sünger batırın balığın alt tarafına. Sonra serbest kalacak şekle getirmeye çalışın. Belki asansör gibi yukarı çeker. Olur mu dersin ?

7. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Elektrik süpürgesi bence işi bozar, steril değil bir kere...
    Kalın 25 lik bir hortum varsa dediğim şekilde temiz bir kovaya sifonlayarak alabilirsiniz.

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yağmur akvaryum balık yakalama kepçesinin sapına annenin uzun hamur oklavasını bağla ve uzat o kısma yakalarsın.

9. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Maşa bile girmiyor.Hem ortasında kocaman kalın boru iniyor sumpa.Birdahaki dünyaya gelişimde çağırınca gelen canlı besleyeceğim bu ne böyle ya.Güya huzurlu olmak için balık edindik.O ibikli balıklarda tanktan bir uçuyor,ölçtüm 205 cm kadar gidebiliyorlar.

tamerkokcu bunu beğendi.
  10. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Kim ona o aklı vermiş gitte o kuruya atla diye.Oklavayla falan olacak gibi değil borunun yanlarına kaçıyor.25 lik hortum nasıl oluyor bilmem ama gözüme kestirdiğim kullanılmamış çamaşır manakinası hortumuyla deneyebilirim.Onada nefes yetermi bilemem. Sterilliği falan geçtim zor duruyorum makinayı kurmamak için.

11. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Yağmur ben buldum balığı bayıltirsan su yüzeyine çıkar kolay alırsın ama bayiltma teknikleri digerleri için riskli.

Seyyar cihazdan online.

12. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Balık girdiği gibi çıkar zaman tanıyın...;)

13. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Yemi denedik mi ? Gece nerede uyuyacak ? Plan bunun üzerine kurulmalı :)

14. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    O bir çıksın ordan bayıltacağım ben onu zaten.Efendice sifonlama işi başarısız arkadaşlar.Şimdi sıra tüm illagal yolları denemekte.
    Alparslancığım oraya gelen su var.Som balığımı buki gelen suya atlayış yapsın?
    Yemi denedim Yusuf bey.Böyle giderse bu gece benim kollarımda uyuyacak.

15. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abla kalın bir hortum bulacaksın ama kalın hortum ile sifonlama yapmak zor,çekersin çekersin su gelmez o yüzden bir ucuna ince hortum takıp bu işi kolaylaştırmalısın,su geldikten sonra Baban ince hortumu çıkartıp sumpa tutsun,sen de balığı hortuma girmesini sağla,bu kadar basit...temo4

16. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Canım hiç öyle cümlelere döküldüğü gibi değil valla.Sistemi kapatıp o havuzcuğun içini nerdeyse komple boşalttım ama gidip dibe yapışıyor.Başım döndü resmen.Şimdilik kendi haline bıraktım.

17. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Böyle cins balıkları bulmakta üstüne yok abla,aslında bana lazım böyle balıklar uğraşmayı seviyorum ya bana da kuzu gibisi denk geliyor...:mad:

YMR_AY bunu beğendi.
  18. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Erdem kurcuklarken o r boru elimde kaldı bile.Uzun borudan tırstım açıkcası.Yapışık olmasa bile alta inişte ucunda çıkartılabilen bir vana takılı.O vanayıda söker alırsam kuleye düşer muhtemelen ama yapmaya korkuyorum.

19. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Benim alnımda bişeyler yazıyor kesin.Daha dükkana girdiğimde bunu okuyan balık torbaya atlıyor.temo25

20. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Hani torbaya atlamazdı :D Yağmur sayende acayip tecrübe kazanıyoruz, ancak senin başına gelenlerin hiçbiri başımıza gelmedi :cool:

Sayfayı Paylaş