1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Durso Sistemi Acil Cevap Lütfen

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde hasan1958 tarafından 18 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. hasan1958

hasan1958

Yer:
    ankara
    İsim:
    hasan eksi
    Yeni bir akvaryum kuruyorum. (90*60*50h)
    Kullanılacak boru çapları ile tereddütüm var. Şu anda İstanbuldayım bulmuşken buradan almak istiyorum. (heryerde bulunabiliyor ama bu adreste et kalınlığı kalın olan tiplerini buldum , sesi bir miktar olsun kesiyor) Sumpa iniş 50mm olacak herhalde, geri dönüş kaç mm olmalı?
    ayrıca her iniş ve çıkışa vana koymalımıyım?

bu arada boru vs. ihtiyacı olan arkadaşlar için ;
    Havuz Malzemeleri Satış Mağazası | Havuz Ekipmanları | Havuz Kimyasalları | Hazır Havuzlar | (perşembe pazarında)

2. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    O sitedeki borular uygun aslında kalın değil normali o.
    Tek 50 lik çok ses yapar siz onu 2x32 şeklinde yapın derim ben 3800 litre su basan ponpada 2 tane 32 lik kullandım ve biri yedek bir tanesi rahat rahat yetiyor zaten yükseklikten dolayı pompa 3800 değil 3000 anca basıyor.
    Geri dönüş 25 lik yeterli.

3. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Unutmadan 32. lik için vana ve Depo rekoru almayı unutmayın.

4. hasan1958

hasan1958

Yer:
    ankara
    İsim:
    hasan eksi
    Teşekkürler
    Depo rekoru derken neyi kastettiniz?
    herhalde satıcılar bilir.

5. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Durso kutusunda boruyu geçirmek için contalı vidalı bir parça.

6. hasan1958

hasan1958

Yer:
    ankara
    İsim:
    hasan eksi
    Teşekkür ederim

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Halil contalı ve rekorlu bağlantı parçasını tarifte zorlanıyoruz malum, bunun adı satan yerlerde depo rekoru olarak mı biliniyor tam olarak?

8. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Valla ben Bursa'da depo rekoru olarak aldım depo rekoru deyince hemen verdiler.

9. hasan1958

hasan1958

Yer:
    ankara
    İsim:
    hasan eksi
    Yanlış anlama olmasın, bu tarif ettiğiniz akvaryumun alt tabanında kullanacağimız contalı parça değilmi?

10. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Alt tabanda ne olacak durso sistemi demediniz mı durso sistemi camda asılı olur içeride veya arkada olur . Tabanı deldirmeyi ben şahsen önermiyorum.

11. hasan1958

hasan1958

Yer:
    ankara
    İsim:
    hasan eksi
    Yeni olduğumdan tabir hatası oluyor.
    akvaryumun alttan delinip sumpa inen boru sistemini kastettim.ozur dilerim.

12. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Aslında ona da durso sistemi deniyor ama benim görüşüm pek sağlıklı değil arka veya yan cama askı kutu şeklinde olursa daha güzel ve sağlıklı olur tabi yer yoksa alt taban delinerek etrafına kutu yapılarak ta yapılabilir ama alt camı delip alt taban camı çatlayan arkadaşlar var forum da.

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İmkan varsa aşağıdaki sistemi yapman daha doğru olur. Halil bunu demek istiyor. Tabandan cam delinmiyor ama arka veya yan camın üst kısmından deliniyor. Daha güvenli oluyor, sızdırma veya taban camı kırılma gibi sorunlar pek yaşanmıyor.

Durso sistem arkadan.jpg

14. Tokitoksar

Tokitoksar

Yer:
    Nevsehir
    İsim:
    Tansel Okşar
    Alttan cam deldirme islemi yaptirmayin..eger illaki oyle olmasi gerekiyorsa isini bilen ehil bir ustaya deldirin..benim alt cam bu yuzden catladigi icin soyluyorum..

15. hasan1958

hasan1958

Yer:
    ankara
    İsim:
    hasan eksi
    Haklısınız benim gönlümden geçende aynı sistem ama imalatını yaptırmayı düşündüğüm Ankarada Ali ustadan telefonda aldığım bilgi akvaryum altının delinerek yapılmasının daha kullanışlı olduğu.
    Hafta sonu siparişi verirken netleşecek .Birde taban hariç ex.clear cam kullanmayı düşünüyorum. ne dersiniz?

16. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Çok fiyat farkı yoksa neden olmasın görüş acısına göre on veya yan 2cam da ez clear yapılabilir

17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tabandan delmek nasıl daha kullanışlı anlamadım orasını hiç. Şeffaf cam güzel olur bence de.

18. hasan1958

hasan1958

Yer:
    ankara
    İsim:
    hasan eksi
    Kesinlikle haklısınız bende arkadan durso sistemi taraftarıyım , o şekilde sipariş vereceğim.
    Bu arada tanka giriş için bir veya iki taraftan camı deldirip dönüşü oradanmı vereyim yoksa tankın üzerindenmi?

19. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    arka kenarlardan deldirebilirsiniz sağlı sollu olarak güzel olur.
    Resimde ki benim tankım arkada 6 cm lık durso kutusu var ve yanlarda 25 lik geri dönüşler aynısı solda da var tavsiye ederim mukkemmel rahat ve sesiz ama durso kutusunu aşağıya doğru olabildiği kadar derin yaptırın. Daha çok ses keser.

20. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    İsterseniz akşama üstten fotoğrafta çeker koyarım.

Sayfayı Paylaş