1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Durso sistemi-olabilir mi?

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde Tokitoksar tarafından 3 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. Tokitoksar

Tokitoksar

Yer:
    Nevsehir
    İsim:
    Tansel Okşar
    Arkadaşlar aranıza yeni katıldım..Yaklışık 2 senedir tuzlu akvaryumu sahibiyim.bu hobiye ilk basladığım zaman fazla bir araştırma yapmadan gittim bir akvaryumcuya ben bir tuzlu su akvaryumu istiyorum dedim,2 hafta içinde yaptı verdi..Camların kalınlığı nedir,Ps markası nedir kaç lt'dir,o nedir bu nedir..Yani anlıyacaginiz gayet amatör bir şekilde,işi bilmeden,hiç bir araştırma yapmadan balıklama atladım..Bu 2 sene içerisinde kendi çapımda biraz bilgi ve tecrübe sahibi oldum..7 tane tang grubu balığım var.Çok şükür acemi şansı hiç bir kayıp yaşamadım..Ve artık yani bir tank yapmak isityorum.Mevcut tankımda taşırma sistemi var ve evin içinde 24 saat iskeleye vapur yanaşıyormuş gibi..İnternette araştırma yaparken durso sistemine rastlamıştım.Forumda gayet sessiz bir çalışması var deniliyor.Hiç canlı bir sistemine şahit olmadım.Fakat ben bu sistemde akvaryumdaki suyun kuleye alttan girmsini istiyorum.Sizce mantık çerçevesinde yapılmış olurmu?Öneri ve yorumlarınızı bekliyorum..

2. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Cevap: Durso sistemi-olabilir mi?

Su giriş yerinin konumu yanlış, bu şekilde seçilirse su seviyesi giriş olduğu yere kadar düşer. Su giriş yeri dursonun dirsek yaptığı yerin üstünde olmalı.

3. Tokitoksar

Tokitoksar

Yer:
    Nevsehir
    İsim:
    Tansel Okşar

Su seviyesi neden düşüyor tam anlayamadım..Sonuçta akvaryumu kule taşırma sistemi gibi cam ile tam olarak boluyorum..ve elektirikler kesildiği zaman sadece su seviyesi u dirseginden aşagı indigi zaman hava yapacak ve sumpa su inmesi duracak..galiba cizimde tam olarak anlatamadım yapamak istedigimi.

4. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman

Ya aslında çok iyi anlatamadım su girişi olarak bahsettiğim yer "ters u"'nun olduğu yer bu seviyenin altına inince borunun ucu an an açıkta kalır ve höpürme sesi alırsınız. O yüzden dirseğin su hizasının altında kalacak şekilde ızgaralı su giriş yerinin ayarlanması lazım.

5. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Özdemir abi yer yanlış ama oraya kadar suyu indirmez dirseğin sonunda kalır.

Ayrıda kutuya giriş üst seviyeden olmaz ise suda ki yağlanmayı alamaz ve Dursolarda borunun 1 tanesi üst seviyede diğeri ondan aşağıda olur aşağıda olanın sump tarafına vana koyularak su iniş hızı ayarlanır. ve 0 ses.

6. Tokitoksar

Tokitoksar

Yer:
    Nevsehir
    İsim:
    Tansel Okşar

Kutuya girişin alttan olmasında ısrar etmemın sebebi,akvaryumun tabanında cekim yaptırıp,tabanda torulaşmayı engellemek..

7. Tokitoksar

Tokitoksar

Yer:
    Nevsehir
    İsim:
    Tansel Okşar

özdemir bey demek istediginiz şimdi anladım..kutudaki iniş boruları devamlı emme işlemi yapacağı su seviyesi yükselmeyecek.oyle oluncada ses yapacak.. o yuzden vana koyup su seviyesini ayarlamak lazım..

Sayfayı Paylaş