1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Durso Sistemi

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde hasan1958 tarafından 30 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Ateş Billur

Ateş Billur

İsim:
    Ateş Billur
    Akvaryumda canlı olmadığından bakterilerin beslenmesi güç.Arada canlı varmış gibi yemleme yapın.Ancak dışarıdan gireceğiniz besinle hayatta kabilirler.Besin girmeniz iyi olur.Aksi takdirde bakteriler bir birlerini tüketirler..Kaya dizaynından önce adet ve kaya tipi de bence yetersiz.Bakteriler çok delikli akıntı ve ışık olmayan bol gözenekli kayalarda çoğalırlar.Bence kaya sayınızı artırın ve bol delikli olmasına önem verin.

2. hasan1958

hasan1958

Yer:
    Ankara
    İsim:
    hasan eksi
    Arkadaşlar Merhaba
    RO cihazını aldığım firma cihazın yanında 1 paket karbon ile 1 paket zeolit taşı göndermiş.(paket üzerlerinde bir şey yazmıyor)
    bunları kullanmalımıyım eğer kullanabileceksem ,ne zaman ve nasıl kullanmam gerekli

3. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Akvaryumda kullanılan tip karbon mu ?
    Eğer o şekilde ise Tankta kulede kullanabilirsin Hasan abi.

4. hasan1958

hasan1958

Yer:
    Ankara
    İsim:
    hasan eksi
    Evet akvaryumda kullanılan tip miş fakat bende kule yok ,file içine koyup sumpa inen borunun altına koysam gürev yaparmı ?
    birde ne kadar süre orada kalmalı ,biliyorsun benim sistem yeni , bakteri kültürünü bugün koydum.

5. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Dediğin gibi olur hemen koyma biraz zaman geçsin şöyle 10 -15 gün ondan sonra sallarsın file ile sumpa ama Zeoliti koyabilirsin bakteri yatağı olarak iş yapar.

6. hasan1958

hasan1958

Yer:
    Ankara
    İsim:
    hasan eksi
    Sağol Halil

7. hasan1958

hasan1958

Yer:
    Ankara
    İsim:
    hasan eksi
    Arkadaşlar merhaba
    Bugün kurulumun 12. günü su istediğim gibi net değil ama herhalde biraz daha zamana ihtiyaç var .
    değerler normal , bogün Tropic marin NH3/NH4 ve Salifert NO3 testlerini aldım , internette Tropic Marin NH3/NH4 test kitinin kullanmıı ile ilgili video bulamadım , sizin bildiğiniz adres varsa linkini paylaşabilirseniz sevinirim.
    bu arada nitrat 0 a yakın çıktı (Tabiiki yanlış uygulama yapmadıysam)

8. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Tropik marın en kolayı sise üzerinde harf ve damla sayısı var a dan başlayarak sırayla kaçar damla diyorsa o kadar damlatip sıvının rengine kartleladan bakıyorsun unutmadan 5 ml su ile yapılıyor .

Seyyar cihazdan online.

9. hasan1958

hasan1958

Yer:
    Ankara
    İsim:
    hasan eksi
    Amonyak tartışmasız 1.0 mg/l çıktı .
    Nitrat : 0 cıvarında
    PH: 8
    Isı : 25
    Tuzluluk: 1023
    beklemelimiyim yoksa su değişımı yapmalımıyım?

10. Ateş Billur

Ateş Billur

İsim:
    Ateş Billur
    Beklemeye devam.Su değişimi henüz yapılmıyor.Tankınızda nitrat oluşması için erken 0 çıkması normal.Amonyak ve nitritin sıfırlanması için döngünün devam etmesi gerekiyor.

Alparslan bunu beğendi.
  11. hasan1958

hasan1958

Yer:
    Ankara
    İsim:
    hasan eksi
    Teşekkür ederim arkadaşlar

12. hasan1958

hasan1958

Yer:
    Ankara
    İsim:
    hasan eksi
    Arkadaşlar merhaba
    Bugün kurulumun 15. günü sisteme 1 ampul biodigest ve 1 ampul Biooptim ilave edildi .
    kumlarda hafif bir koyulaşma oluşmaya başladı, kayaların üzerinde ise hafif bir yosunlaşma farkettim. bu yosun normalmi, olduğu gibi bırakayımmı yoksa bir şekilde temizlemelimiyim.
    birde suda çok miktarda küçük hava kabarcıkları oluşuyor. bunun için bir şeyler yapılmalımı?

13. Ateş Billur

Ateş Billur

İsim:
    Ateş Billur
    Diatom dan sonra yosunlaşmanın başlaması normal.Eğer aşırı olursa o zaman önlemi alınır.O küçük kabarcıklar yosunların fotosentez yapmasından oluşuyor sanırım.

Alparslan bunu beğendi.
  14. hasan1958

hasan1958

Yer:
    Ankara
    İsim:
    hasan eksi
    Arkadaşlar herkese iyi pazarlar.
    bugün kurulumun 20. günü, Diatom 5-6 gündür devam ediyor,Akvaryuma 10 adet Konch koydum,bunlar temizliğe başladılar ama kendi pislikleri neredeyse akvaryum tabanını kapladı, olduğu gibi bırakmakmı gerekiyor yoksa yapmamız gereken bir işlem varmı.
    teşekkürler.

15. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Abi onların bıraktığı gene kum,kumu süzerek dolaşıyorlar temizlemene gerek yok ...:)

16. hasan1958

hasan1958

Yer:
    Ankara
    İsim:
    hasan eksi
    teşekkürler Alpaslan

Alparslan bunu beğendi.
  17. hasan1958

hasan1958

Yer:
    Ankara
    İsim:
    hasan eksi
    Arkadaşlar resimdeki conch un üzerindeki hava kabarcığı nedir? önemli bir şeymi? 1 007.JPG

18. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Evet abi. Bende de vardı. Buble alg. Patlayınca akvaryuma yayılan bir tür. Patlatmadan alman gerekiyor. Benimki suda dolanıyordu, attım.

19. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Çok erken atmışsınız hiç olmazssa kum biraz kahverengine dönseydi,hayvanlar açılıktan ölebilir.

20. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Orasıda ayrı bir konu:) Yalnız abimin 6 günlük diatomu var yanılmıyorsam.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş