1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dwarf Angels' Great Reef

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde basma tulumba tarafından 14 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    160*80*60
    melekler aynı boyda olmalı
    bol kaya ,her melek için ayrı mağra
    melekleri strese sokacak wares türü balık olmamalı

basma tulumba, veysel, Pennywise ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ben seni tanıyorsam Burhan ım marine girebilecek balıklarıda az çok tahmin edebiliyorum. Bu yüzdendir ki birinci sıradaki ölçületi daha uygun gördüm. Ayrıca tankı taşınacağın binaya çaktırmadan taşı ki milletin gözü korkmasın.

Not: Bu balıktan maket kamyon büyüklüğünde alan bir hobici arkaşımızdır kendisi. Tank boyut önerisi buna göre yapılmalı. Balığı tartsak 5 kg rahat gelirdi.:D

3. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Resmi goremiyorum ama derin dondurucudaki trigger mi abi:D

corax, basma tulumba ve veysel bunu beğendi.
  4. alper dumlu

alper dumlu

İsim:
    alper dumlu
    seceneklerden 130-78-58h diyorum

basma tulumba bunu beğendi.
  5. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Ortadaki rakkamı hiç tutmadım.Ne o öyle abidik gubidik, bol 8 li. Angellerin büyük boy alınıp tanka eklenmesi ne kadar sağlıklı olur onu bilemedim.Büyük boy alınıp tanka eklendiklerinde stresten göz puslanması yaşandığını okumuştum. Offf yaa heyecan yaptım angel tankı bu :)

basma tulumba ve veysel bunu beğendi.
  6. alper dumlu

alper dumlu

İsim:
    alper dumlu
    Buyur kaancım ben göstereyim :)
    IMG_0069.JPG

7. alper dumlu

alper dumlu

İsim:
    alper dumlu
    Çok büyük tanklara ben ısınamadım malesef :) 130 iyi bir olçu kendim tank yapsam 130-70-55 yapardım heralde

8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Aynen Kaan derin dondurucudaki balık.:D:D

:D:D

9. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Nettiniz balığa:eek: ne işi var buzlukta onun

10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Senin büyük tank iyiydi be Alper, Burhan la beraber yaptığınız kaya dizaynı, kum ve aydınlatması ile on numaraydı. Depo gibi bir yerim olsa kimseye kaptırmazdım. Bir şekili alırdım o tankı senden.

11. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Öldü.

12. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Yav mahvettiniz adamın karizmayı çizdiniz valla.

13. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Bilemedim şimdi.Yani tanka böyle büyük balıklarmı konacak?

14. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Ama abi, burhan abi o boyda istememiş ki, adam s istemiş, baya baya 6xl yollamışlar :)

basma tulumba, Gmsy, YMR_AY ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  15. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Bu arada abi, benim ölçü olarak tercihim 240*120*60h :) Yaptın 1 kere yap, ondan sonra ne çıkartma şansın olsun ne satma, bak nasıl sürdürülebilir oluyor :)

ersan kpt, Gmsy, basma tulumba ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  16. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bekar adam konuşur böyle peehhh ölçülere baakk.

burak ozu, Pennywise, Gmsy ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  17. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Abi Burhan abinin evden çıkmayacak bir tank yaptırmamız lazım, yoksa o da satılacak 2 güne :) Yani tank o kadar büyük olmalı ki, kimse almamalı, satamamalı, mecbur kullanmalı :) 240*120*60 işin biraz fantezi kısmı oldu da, olmuşken yapılabilien en büyük ölçülerde olmalı bence.

Pennywise, basma tulumba ve veysel bunu beğendi.
  18. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    5 kapılı gardolap kadar.

ersan kpt, basma tulumba ve ka2n bunu beğendi.
  19. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    İlk tuzlu su tankım 160x60x55'ti ve bu tankta akıntıyı tutturabilmek için çok mücadele vermiştim.Dekor yaparken yine aynı şekilde 60 derinlik pek yeterli gelmiyordu. 160 boy'da efektif akıntı oluşturabilmek için motorları kuvvetli çalıştırmak gerekiyor fakat o zamanda kayalar çok yer kapladığı için kenarlarda yüksek akıntı oluşurken orta tarafta yeterli gelmiyordu.

Şu anda mevcut olan tankım ise 160x80x55 ebatlarında. Hem akıntı oluştururken hemde dekor kurulumunda sorun yaşamadım.Kurulacak akvaryumun marine veya resif olmasından ziyade akıntının akvaryum içinde rahat şekilde dönmesi gerekiyor.Belki birçoğumuza resif -özellikle sps tanklarında- yüksek akıntı gerekir önermesi gelebilir fakat marine olunca da yine aynı şekilde atık yükünün fazlalığından dolayı rahatça taşınabilmesi ve sumpa inebilmesi gerekli.

tuzlu su akvaryumlarında en-boy oranının ne kadar önemli olduğunu yaşadığım 2 örnekle net şekilde anladım.Benim size tavsiyem salata gibi uzun bir tank kurmaktan ziyade boya göre eni geniş tutulmuş ölçüler daha güzel olacaktır. Dekorda alacağınız derinlik hissi de daha rahat yakalanabilir. 160x 80 veya 130x 70 şeklindeki akvaryumlar iyi seçim olur ama kişisel fikrim olarak en iyi oran 160x100 gibi ortaya çıkacaktır.

Orantı ile bakıldığında boy*en = 1.6/1 şeklinde olabilir sanki.

Yeni kurulum için başarılar diliyorum,umarım problemsiz ve sağlıklı ilerleyen bir çalışma olur.

20. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Birde tavsiyede bulunayım, yakınlarında çok fazla resif ile uğraşan arkadaş bulundurmasan iyi edersin. Sürekli ayar verip aklını çelmeye çalışacaklar,sonra birgün bir bakmışsın ellerinde poşetlerle kapına dayanmışlar,kolları sıvayıp akvaryuma mercan diziyorlar. Bunu yaparken de şöyle sözler kullanıyorlar '' Aaa bak kanka, bu burada çok güzel durdu, beğenmezsen çıkarırsın, hem Angeller ve Butterfly'lara da besin olur''. Bunu diye diye tanka 3 haftada 20 mercan girdiler. :)

Seviyorum onları. Portala üye yapmaya çalışıyorum, bakalım ne olacak.

Pennywise, Gmsy, basma tulumba ve diğer 3 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş