1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

E-JET 3368 Dış flitre(3 sepetli)

Başlığı 'Akvaryum Malzeme Rehberi' kategorisinde dr_glicocalix tarafından 3 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. dr_glicocalix

dr_glicocalix

İsim:
    Gökhan Emre ÇAÇAMER
    Akvaryum dostları şu an kullandığım dış flitre olan E-Jet 3368 den bahsetmek istedim. Gördüğüm kadarıyla bu flitreyle ilgili forumumumuzda herhangi bir bilgi yok.
    Öncelikle Flitrenin özelliklerinden bahsetmek istiyorum.
    1- Oabildiğince sessizlik
    2- Maksimum performans
    3- Çok uygun fiyat

Birçok aquarist dış flitrelerinin sesinden rahatsızdır şüphesiz. Bu flitrelerden elimde 2 adet var ve ister inanın ister inanmayın kulağınızı dayamadan motor sesini duyamazsınız.Birçoğumuzun başına gelmiştir dış flitreyi yeni kurduğumuzda ya da hareket ettirdiğimizde arada hava kalması ve bunun o çekilmez gürültüsü. Eğer varsa pompası pompala dur sonra, havayı çıkartacam diye. Bu flitrenin öyle bi derdi yok. Üs tarafına yapılmış olan küçük vidalı kapak sayesinde hem flitreyi buradan doldurabiliyoruz, hem de içinde hava varsa kapağı hafifçe gevşeterek içindeki havayı boşaltabiliyoruz. Aman çok açayım demeyin, akvaryum suyuna bularsınız her yeri. (Ben yaptım oradan biliyorum)

Performansına gelince ben E-JET 3368 i 150 ve 180 lt lik akvaryumlarda kullanıyorum. 830 lt/h debideki bu canavarlarla berrak ve tertemiz 2 akvaryuma sahibim.

Fiyatı da şu an çok uygun. Ben ilkini yaklaşık 8 ay önce 110 liraya almıştım. 2 hafta önce tekrar fiyatlarına bakarken düştüğünü gördüm ve zaten ihtiyacım olan ikincisinin siparişini hemen verdim. Şu anki fiyatı 85 ila 95 lira arasında değişmekte çeşitli sitelerde.
    Elektrik tüketimi 30 watt. Bunu biraz fazla bulabilirsiniz muhtemelen ancak efektif bir iç flitrenin aynı hatta daha fazla bir enerji tüketimi olduğu göz önüne alındığında yaptığı temizlikle kesinlikle tercih sebebi.

Esas bomba şimdi patlıyor; bu marka dolphinin yan ürünü olup tüm yedek parçaları dolphininkiyle aynıdır. Bu nedenle herhangi bir yedek parça sorunu yaşayacağınızı düşünmüyorum. Ayrıca markanın daha az ve daha çok debiye sahip modelleride mevcut uygun fiyatlara. Arama motorlarıyla aratıp internetten fiyatlarına bakmanızı tavsiye ederim.
    Elimde olan flitrelerden menun olduğum için bu hobiye gönül veren ve dış flitre almak isteyen kararsız hobicilere tavsiye etmek istedim.:ay: Herkese güzel akvaryumlar dilerim.

SantiMunez, erdnc83, cirol ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Teşekkürler Gökhan. Ekipman tavsiyesi ve kullanımda edinilen tecrübeleri aktarmak dediğin gibi çok faydalı oluyor arayanlar için. O kadar çok marka ve model var ki karar vermek kolay değil. Özellikle fiyatı uygun ekipmanların performans bilgileri ve genel memnuniyet varsa karar aşamasına çok destek oluyor.

Ellerine sağlık...

3. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Gökhan bey çok güzel bir konuya değinmiş aslında.Forumda kimsenin aklına gelmeyecek konular konuşuluyor ama akvaryumumuzun atardamarı hakkında hiç konuşmuyoruz. :) Mustafa kardeşin konusu olmasa ve Gökhan beyde ordan esinlenmese gene konuşulmayacaktı.. Aslında herkes kendi filtreleri hakkında birer konu açıp yorumlarını yapıp tanıtsalar ve gene aynı filtreye sahip üyelerimizde kendi tecrübelerini aktarsa kendiliğinden çok faydalı bir kaynak önümüze serilmiş olur.

Emeğinize sağlık Gökhan bey , teşekkürler.

erdnc83 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş