1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

EcoTech Marine - Radion XR30w PRO enerji sarfiyatı

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Archangel tarafından 29 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Archangel

Archangel

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kerem m
    Arkadaşlar selamlar, şu an Giesemann - Infiniti HQ/T5 - 2 * 150 W / 4 * 54 W kullanıyorum 150cm'lik tankım için fakat T5'lerin ve mh lerin değişimi ve elektrik faturası nedeniyle aydınlatmada uzun vadede daha ekonomik olacak bir çözüm aramaya başladım. 2 x EcoTech Marine - Radion XR30w PRO alsam sizce elektrik faturasında hatırı sayılır bir düşüş olur mu?Ayrıca zaten lamba değişimi derdinin olmaması nedeniyle ledlere gönlüm kaymıyor değil.Tamamen duygusal nedenlerden :)

Edit: Bu arada tank ölçüleri 150x70x50

2. Archangel

Archangel

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kerem m
    Cevap yok mu :(

3. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Faturanızda cok bır dusus olmaz ancak mercan beslıyorsanız onları kaybedebılırsınız cok ınce hesap yapmak lazım göz yapıyım derken kaş çıkarmamak lazım diye dusunuyorum

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ledlerde az tüketmiyor ama ömürleri uzun bence aydınlatma düzenini değiştirmek büyük risk, sadece mercanlar değil aydınlatma düzeni değişince cyano gibi istemediğimiz bakterilere de yol açabilir.

Sayfayı Paylaş