1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

EcoTech Marine - VorTech MP60W ES - Dalga Motoru

Başlığı 'Akıntı ve Dalga Motorları' kategorisinde The_ReligiouS tarafından 28 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Arkadaşlar bu başlıkta EcoTech Marine'in sosyetik ve yeni ürünlerinden Vortech MP60W ES Dalga Motorunu (Akıntı Motoru) tanıtmaya çalışacağım.

Yeni ürün 450 LT ile 3800+ LT'lik tanklarda rahatlıkla kullanılacak şekilde tasarlanmış bir ürün. Üründe pek çok işlevsellik mevcut. Kontrol ünitesine bağlanabilme özelliği sayesinde simulasyonlar gerçekleştirmemize olanak sunmakta. Üründe güvenlikte düşünülmüş durumda. Sadece pervane kısmının akvaryum içinde tutulduğu ürünün akvaryum dışında kalan kısmı için 10 cm gibi alana ihtiyacınız olacak.

Ürün dalga simule etmede oldukça başarılı, ayrıca farklı modlarda kullanım özelliği sunması gerçekçilik açısından sizleri tatmin edecek düzeyde.

[video=youtube;tqIUUo27_vM]http://www.youtube.com/watch?v=tqIUUo27_vM&feature=related[/video]

Başlıca teknik özelliklerini toparlarsak,

Ürünümüz çalışma düzenine göre 10 ile 60W aralığında elektrik tüketimine sahip.
    450 - 3800+ LT tanklarda kullanılabilir.
    Saatte 13000 - 28000 Litre çevirme kapasatisi ile çalışmaktadır.
    Boyutları Akvaryum içi 10 cm çapında pervane kısmı 7cm lik bir uzunluğa sahip. Motor kısmı yine 10 cm çapında ve 7,5 cm lik uzunluğa sahip.

Ürünün Fiyatı Yurtdışı sitelerde 650$-775$ aralığında. Türkiyede ise 1.750 TL - 1.900 TL aralığında alıcı bulmakta.

Evet başta da belirttiğim üzere ürünmüz biraz sosyetik ancak yüksek hacimli tanklarda bile tek başına bütün olayı götürecek kadar da sağlam bir ürün.

Saygılarımla.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: EcoTech Marine - VorTech MP60W ES - Dalga Motoru

Görüntüsü çok güzel, eğer hacime ve akvaryum şekliyle orantılı bir güç seçilirse verimi güzel gerçekten. Ellerine sağlık Bekir. Hobiciler fikir sahibi olabilir karar vermeden önce.

3. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Temel abi izlediğim bazı videolarda yaklaşık 2,5m lik tanklarda tek başına bu dalga motoruyla akvaryumlarını coşturanlara denk geldim. Zaten fiyatına bakınca bu dalga motorunun yanına bir başkasını alacaksak firma hakikaten yazık eder kullanıcılarına.

4. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman

Maşallah maşallah, karaşimşek gibi ışıkları var bunların :) geçen gün gördüm bunlardan, takıldım kaldım cihaza, şöyle bir kaç dakika seyrettim durdum ışıkları. Akıntı mı ? valla cihazı seyrederken hiç aklıma gelmedi akvaryumun içine bakmak. Hakkını vermek lazım paran var, mutluluk var. :) bu cihaz yüzünden deniz akvaryumuna geçenler bile olmuş duyduğuma göre :sar:

Sayfayı Paylaş