1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

EcoTech Marine VorTech

Başlığı 'Akıntı ve Dalga Motorları' kategorisinde Görkem ÇAKIR tarafından 23 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Merhaba değerli abilerim ve kardeşlerim;
    Size yeni çıkan bir dalga motoru hakkında bilgi vermek istiyorum. Neden bilgi vermek istiyorum. Çünkü yeni bir teknoloji ve en iyi denilen Tunze'ye kafa tutabilecek ve rahat geçebilecek düzeyde bir teknolojiyle yapılmış bence. :)

Bu ürünün adı Vortech. Boyut olarak çok küçük. Akvaryumda neredeyse değil hiç yer kaplamıyor. :) En büyük avantajı motor suyun içerisinde değil. Suyu dışarısında. Bu da suyun ısınmamasını sağlıyor.

3 adet ayrı modeli var. MP 10, MP 20 ve MP 40. Şuanda Mp 20 nin üretimi durdu. Çünkü ara bir üründü. Alan ya MP 10 u alıyordu ya da MP 40 ı alıyordu.

Bu ürünü diğer ürünlerden ayıran en büyük özellik çalışma modlarının çok olması ve farklılığıdır. 7 tane ayrı modu vardır.

Besleme Modu – Akvaryumunuzu besleyebilmeniz için pompanızın hızını 10 dakikalığına düşürür.

Sabit Hız Modu – Pompa; akvaryumunuzun belirli ihtiyaçlarına bağlı olarak ayarladığınız sabit bir hızda çalışır.

Resif Tepesi Modu – Doğal bir resif tepesinin yüksek enerji ortamını otomatik olarak canlandırır.

Lagün Modu – Otomatik olarak sakin bir lagün resifi ortamını canlandırır.

Kısa Darbe Modu – 0,3 ila 2 saniye arasında dalga darbesi zamanlamaları ile akvaryum tankı içinde baştan başa alternatif HIZLI bir akışın oluşturulmasını sağlar.

Uzun Darbe Modu – 2 ila 60 saniye arasında dalga darbesi zamanlamaları ile akvaryum tankı içinde baştan başa alternatif YAVAŞ bir akışın oluşturulmasını sağlar.

Gece Modu – Pompanın; gün için hangi mod seçili ise o modda 14 saat süreyle çalıştırılmasını ve 10 saatliğine Gece Modu’na dönmesini sağlar. Ana pompalar kendilerine bağlı olan pompaların da Gece Modu’na girmesini sağlar.

Bu modların arasında en çok sevilen ve tercih edilen Reef Crest ( Resif Tepesi ) modudur. Çünkü bu modda motor 0% la %100 arası sürücünün rastgele ayarladığı değişken debilerde çalışıyor. Yani tamamen kafasına göre çalışıyor. :) Bu da doğal bir ortam yaratılmasını sağlıyor.

Ayrıca enerji tasarrufu da sağlıyor. 9-28 watt arası güçte çalışıyor.

Ecotech Marine' nin fuarından Vortech ile ilgili bir kaç video paylaşmak istiyorum. Bunları özellikle seyretmenizi öneriyorum. Hiç bir şey kaybetmezsiniz. :) 1-2 dakika dışında. ;)

[video]http://www.viddler.com/explore/reefbuilders/videos/8/[/video]

[video=youtube;1vkGaGgUmnU]http://www.youtube.com/watch?v=1vkGaGgUmnU[/video]

[video=vimeo;3624039]http://vimeo.com/3624039[/video]

[video=vimeo;2214844]http://vimeo.com/2214844[/video]

Ayrıca en büyük özelliklerinden biri de eğer 2 adet ayrı Vortech alırsanız Wireless sayesinde senkronize bir şekilde çalışabiliyorlar. Motorlardan biri Master pump ( Efendi ) diğeri ise Slave pump ( köle ) oluyor. Bu şekilde de farklı akıntılar yaratılabiliyor.

[video=youtube;fbd35f251mM]http://www.youtube.com/watch?v=fbd35f251mM[/video]

Tabi en önemli şeye geldik. Fiyatlar.! Tabi fiyatları performansı ile doğru orantılı bence. :)

MP 10 fiyatı = 450 TL.

MP 40 fiyatı = 880 TL.

MP 40 400 ile 1500 litrelik akvaryumlar için uygundur. MP 10 ise 80 ile 500 litrelik akvaryumlar için uygundur.

Ayrıca önemli bir bilgi olarak şunu eklemek istiyorum. MP 10 modeli 10 mm cama kadar destekliyor. Alırken buna dikkat edilmesi gerekiyor.

Umarım size açıklayıcı bilgiler vermişimdir. Bu yeni teknoloji ürününden sizi haberdar etmek istedim. Sorularınız olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. :)

Saygılar...

hayrett38, ogiler, hasanacar ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Videoyu akşama izleyeceğim Görkem. Alet çok güzel buna şüphe yok. Artılarıda oldukça fazla ben de çok beğendim ama fiyatlara bakarmısın çok yüksek. Alabilecek gücü olanlara hayırlı olsun demekten başka birşey gelmiyor elden.

Güzel bir tanıtım olmuş Görkem ellerine sağlık.

3. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Aslında yüksek değil bence. Çünkü akvaryuma 2 adet kaliteli dalga motoru almaktansa ve ya bir adet wavebox almaktansa bu daha iyi gibi geliyor. Tabi benim düşüncem. :)

Saygılar...

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    MP 40 fiyatı = 880 TL. Görkem bu benim akvaryuma uygun olan sanırım ve fiyatı 880 lira. Fazla değil derken kıyasladığın ekipmanlara bakmak gerek. Evet Aquabee gibi veya Tunze'nin tanesi 400 -500 lira olan modellerinden iki tane almak yerine bu daha uygun olabilir.

Fakat sen gel bunu Teoman abine söyle seni Fenerbahçe burnuna kadar kovalasın. :F Adam kafasını akvaryumuna çevirecek bir adet 80 liralık ara sıra çalıştırdığı Seıo'yu görecek ve akvaryumundan da memnun olunca seni kovalamasında ne yapsın. :F

Courageous bunu beğendi.
  5. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Vallahi iyi güldürdün abi beni. :D Evet ben karşılaştırmaları tunze gibi markalarla yaptım.

Bu arada zaman ayırıp yazı yazdım. :) Beğendiniz mi?

Saygılar...

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yazı ve tanıtım on numara görkem. Harika bu işi başarıyorsun altını çizerim. Aşağıdaki linkteki düşünce yazını bir anlamda makaleni unuttuğumuzu sanma.

http://www.akvaryumportali.com/vbi/...O3-Sistemleri-Hakk%FDndaki-D%FC%FE%FCncelerim

Aynı şekilde mükemmeldi. Bu tarz yazılarına ve makalelerine yorum az gelir, az okunduğunu düşünebilirsin. Asla yılma denize at yerini mutlaka bulur. Günlerce uğraşlarla ortaya çıkardığım ancak altında birtek teşekkür olmayan makalelerim oldu. Bunlara takılma sakın.

Bu konununda aynı şekilde yorumuna bakma. Sonuç olarak konu süper harika ama bu ürünler pahalı ürünler yani herkesin alabileceği ürünler değil. Alabilecek güçte olanların zaten işine yarayacak ve senin tanıtımınla satın alacaklardır.

Süpersin kutlarım seni. :ay:

Görkem ÇAKIR bunu beğendi.
  7. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Vay be süper birşeymiş ama biz öğrenci milletiyiz bizi aşar.:)Yeni görev bunun dıyını yapıyoruz.:DBana yüz lira verin akvaryuma o dalgaları elimle yaparım hem akvaryum temizliği yemlemesi ve kontrolüde var sesle kontrol özelliğimde var paraları bekliyorum.:ay:

8. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Çok kızdım bu makaleye, alma isteği uyandırıyor ama alamıyorsun, kalakalıyorsun :yazik:

Emek için teşekkürler em34:

Courageous bunu beğendi.
  9. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Görkem teşekkürler verdiğin bu güzel bilgiler için.Maddi durumu çok iyi olan kişiler için gerçektende çok iyi bir cihaz.İnsallah gün gelir bu tip cihazlara düşünmeden ayıracak kadar paramız olur :)

Courageous ve ogiler bunu beğendi.
  10. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Görkem yine döktürmüşsün ,ellerine sağlık bende para biriktirip bu motordan alma hissi uyandırdın valla helal olsun ama ben emekli bir vatandaş olarak Temel'inde dediği gibi gerekirse ağzımla bulu,bulu yapıp dalga yapar bu parayı veremem ama gerçekten kaliteli bir ekipman emeğine sağlık.;)

cirol, selcom2008, Courageous ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  11. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Abi tabi böyle ekipmanlar gerçekten iyi para istiyor. Benim gibi "ekipmansever"lerde aşık oluyorlar. :) Biliyorsunuz ben zor karar veririm. :) Ama inşallah bunu alacağım. :nazar: Forumda kendi çektiğim videoları da paylaşırım inşallah. Tabi öğrenci halimle almak zor olacak ama elimi taşın altına sokacağım. Tabi annem sağolsun. Bakalım akvaryumumun kurulumunu yaptığımda canlı alacak param kalmayacak. Onu da artık babam alır. :D

Aman nazara çok inanırım. İnşallah bir sorun çıkmaz alırken motoru. :) Maşallah :nazar:

Saygılar...

12. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Görkem bence bunu alma fazla abartı bir cihaz buna vereceğin parayla iyi bir ps+ışıklandırma alınır üstünede birkaç canlıda alınır.Başlı başına bir akvaryum fiyatında hoş birşey ama öğrenciyiz biz gerek yok bunlara.

13. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Herşeyi ayarladım ben. :) Herkes de aynısını söylüyor. :) Ps var ışıklandırmaya ayrı para var. Ama sağol beni düşündüğün için.

14. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Çok istekliysen al güle güle kullan.

Sayfayı Paylaş