1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Efe Hüsnü

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde stablizer tarafından 11 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. stablizer

stablizer

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Efe Hüsnü

Bayılıyorum bu Tanganyika hamsilerine müthiş hayvanlar tek kelimeyle. Ellerine sağlık Serdar video için. Leptosomaların dişilerinden yavru almaya başladıysan 3-4 yavru verimiden sonra kesildiklerini gözlemledim ben ürettiğim dönemde. Bunu net gördüm açıkcası bu yüzden sürekli yavrulardan damızlık ayırmak zorunlu. Bilemiyorum bir dişiden kaç yavru aldın ama en azından sen de dikkat edersin bu konuya doğru mu diye.

3. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Efe Hüsnü

Baskın olma çalışmaları sırasında renkleri çok güzel bir hal alıyor. Çene altlarında siyahlık meydana geliyor. Bimliyorum bu sadece erkeklere ait bir özellik mi...

Sendeki erkek dişi sayısı neydi Serdar Abi?
    Video için teşekkürler...Balıkların maşallahı var abi naz:

4. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Efe Hüsnü

Çok güzel hareketler bunlar ya :) Nasılda geriniyor :) İçimde bastırdığım dışarı çıkarmadığım tanganyika hayalimi ortaya çıkarmam için mi herkes ara ara video ekliyor anlamadım :)

Balıklar ve yakalanan an itibariyle çok güzel bir "işte o an" videosu olmuş eline sağlık , paylaşım içinde teşekkürler..

5. stablizer

stablizer

Efe Hüsnü

Temel Abi dişilerin çoğu genç şimdilik ilk yavrularını alıyorlar ve genellikle tükürüyorlar.Müdahale etmiyorum öğreninceye kadar devam.Yanlız aralarında dediğin gibi birkaç kart dişi var yani yavrulama dönemini bırakmış olan.
    Türker kesinlikle erkeklere ait bir özellik hatta genç erkeklerde bile yok.Erkek sayısı sanırım 4 yada 5,dişiler ise 15 kardar olması lazım.
    Sıra geldi sana Volkan...Bize bitkili hastalığını salarken iyiydi.İnşallah sanada bulaşır birgün bu ciklet hastalığıda görürsün. haha: Buradan kardeş bölüm Malawicilerede sesleniyorum ''Yüklenin Volkana''.Olcay Hocamda bak yayınlamış inci gibi Malawilerini.Birde onlara bak smiley18.gif

6. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Efe Hüsnü

Ciklet hastalığı var zaten olmazmı.. Sizin bu türlerden anlamıyorum ama benim en çok beğendiğim frontoza'lar.. Bakalım kısmet.. Benim sağım solum belli olmaz :)

7. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Efe Hüsnü

Çok güzel yaa :D Erkek adam erkek :D . Paylaşım için teşekkürler.

Saygılar...

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Efe Hüsnü

Hocam sen bitkiliden ve tropikalden vazgeçemezsin. :) Korkarım frontozaları lepisteslerle felan birarada besleyeceksin. :D

9. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Efe Hüsnü

Vazgeçmicem zaten saygılar:gif Frontosa'larda ya karşı duvarda yada odanın birinde durabilirler uslu uslu değil mi ;) yada kayaların arasından girip çıkarak gezebilen türden büyüklükte balıklarda olabilir yani.. bakalım görücez ;)

10. stablizer

stablizer

Efe Hüsnü

Akvaryum Tanıtım Portalı​
    Bitkili Frontoza Akvaryumum(Volkantr34)​
    :D

11. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Efe Hüsnü

Tanganyika mı Malawi'mi bilmiyorum nerenin balığı ama o işe başlarsam eğer yandınız o kadar söylüyorum :)

12. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Efe Hüsnü

Biz yanmaya hazırız hocam. Sen yeterki başla. can:gif

Sayfayı Paylaş