1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ege'de bulunan tüp kurtları

Başlığı 'Anemonlar ve Omurgasızlar Portalı' kategorisinde Okurt tarafından 5 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Arkadaşlar merhaba, deniz akvaryumunda yeniyim akvaryumumu ege suyu ile hazırladım ve içine daha henüz hiç bir canlı katmadım. Suyumu Burhaniye Edremit taraflarından getirdim. yaklaşık on günden beri akvaryumu bu su ile çalıştırmaktayım. Akvaryum sevdasının yanında uzun yıllardır serbest dalışta yapmaktayım. Suyu aldığım gün bir çok tüp kurduda gördüm ama kayalardan elimde herhangi bir alet olmadığı için zarar vermeden çıkaramayacağım için almaya tenezzül etmedim. Merak ettiğim bu tüp kurtlarını akvaryuma koyabilir miyim? daldığım gün su sıcaklığı 14 dereceydi ama biliyorum ki bu kurdun yaşadığı bölgede yaz su sıcaklığı 25 dereceye kadar çıkabilmekte. Bilgi ve deneyimlerini aktaracak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Ege'de bulunan tüp kurtları

Hosgeldin oncelikle. Akvaryumu kurmus ve calistiriyorsun ancak bize genel olarak kullanilan ekipmanlari, malzemeleri, kumunu vb biraz daha acarsan iyi olur. Sozunu ettigin tup kurtlarindan bende de var diger bazi arkadaslarda da var. Akvaryum yerli dogal bir akvaryum mu olacak yoksa ithal turler eklenecek mi?

Biraz akvaryumu ve ileriye donuk dusuncelerini acman gerek.

Cep mesaj...

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Özdemir bey öncelikle aramıza hoşgeldiniz.

Akvaryumunuzun ölçüleri nedir ? Hangi ekipmanarınız mevcut. Akvaryum hakkında biraz fikir verirseniz iyi olur.

Yerli tüp kurtlarından bende de mevcut ve sağlıklı bir şekilde uzun zamandır yaşıyor.

4. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Özdemir bey aramıza hoşgeldiniz.

5. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş