1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

eheım 2078

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde kutay tarafından 6 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. kutay

kutay

İsim:
    erdal yılmaz
    Arkadaşlar 125 50 60 ebatlarında akvaryumum var. Eheım 2078 alacagım acaba akvaryuma büyük gelirmi..içinde 25 30 tane 7 8 cm balıklarım var ? Büyük filtre sorun olurmu acaba.şu an 2217 eheım var ama suyum hiç berrak değil. Su acayip bulanı ve dahada bulanıyo.

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Erdal bey, aslında kullanmış olduğunuz 2217 tank hacmineze göre normal, bende aynı filtreyi kullanıyorum, benim tank ölçülerim 120x50x70.

Filrenizde ne tür malzemeler kullanıyorsunuz? Ve ne kadar yüksekten basıyor tanka?

3. kutay

kutay

İsim:
    erdal yılmaz
    Seramik zeolit mavi sünger elyaf mercan kırığı kullanıyorum.40 45cm yükseklikten ve akvaryumun yan camından uzunlamasına doğru basıyo ama sanki debisi düşük gibi geliyo. Flitreyi temizledim içi tertemiz flitrenin.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Açıkcası filtre malzemeleriniz içinden suyu tutacak yani filtrenin debisini düşürecek filtre elemenları var. Filtrenizde sorun olup olmadığını anlamak için filtre malzeme sepetlerini çıkarıp çalıştırıp debiye bakabilirsiniz. Böylece debiyi düşüren unsuru görmek veya filtre arızasını tespit etmek mümkün olur.

İlave olarak mercan kırığını dış filtre içindeki mevcut filtre malzemelerinize bakıldığında son derece gereksiz görüyorum.

murer bunu beğendi.
  5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Mercan kırığını acaba suyun ph nı tamponlamak yada yükseltmek amacıylamı koydunuz dış filitreye ? :smiley33:

6. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Kutay bey tankınızda hangi balık türleri var?

7. kutay

kutay

İsim:
    erdal yılmaz
    sarı prenses kırmızı imparator yunus kadango

Sayfayı Paylaş