1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Eheim 2211 nasıldır?

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde Kamil Yılmaz tarafından 18 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. Kamil Yılmaz

Kamil Yılmaz

Yer:
    Bursa-İnegöl
    İsim:
    Kamil B. Yılmaz
    İç filtremin yanına ufak bir dış filtre düşünüyorum arkadaşlar. Aklımda şimdilik Eheim 2211 klasik modeli var. Saatte 300 lt su çeviren bu filtreyi önerir misiniz? Ya da Eheim 2213-05...

Eheim filtreleri hakkında tecrube sahibi olan arkadaşlar cevap yazabilirse, çok memmun kalırım.

2. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Alabileceğin en sağlam filtre diyebilrim. Şu anda elimde sadece 2226 kaldı oda 6 7 yılı devirdi bu zamana kadar 1 kez o ringi değiştirdim,muslukları kısmadan kullansaydım heralde bu problemide çıkarmayacaktı.

3. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Eheim ürünleri evladiyeliktir...Tatlı su zamanında senelerce sorunsuz kullandım...Tereddütsüz alabilirsiniz

4. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    2211 çok küçük bir filitre, eğer 30-40 litrelik bir akvaryum ise mükemmel seçim olurdu.

2211 >>> 30-70 litre

2213 >>> 70-150 litre

2217 >>>>100-250 litre gibi düşün

Eheim bir numaradır, Seksenlerde alınmış birçok eheim, anlatılan o günlerde bilenler eş dost akrabaya elden Almanya'dan getirtirlermiş, bugün hala çalışmakta. Birde Eheim'ın bu klassik modellerİ kendi kapasitesindeki Çin yapılarına göre yarı yarıya daha az elektrik harcar.

5. Kamil Yılmaz

Kamil Yılmaz

Yer:
    Bursa-İnegöl
    İsim:
    Kamil B. Yılmaz
    Akvaryumum normalde 70 litre ama 20 litresini kuma çıkarsak, 50 litre... Ama yazın büyütmeyi düşünüyorum akvaryumu. 90 litrelik bir tank yapacağım kendime ama bununda 70 litresini kullanacağım. Eheim 2211 sizce yeni yapacağım akvaryuma da yeter mi? Yoksa 2213...

Bu arada cevaplarınız için hepinize canı gönülden teşekkür ederim.

6. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    İyi bitkili bir akvaryum olursa rahat olur, o kadar problem değil.

7. Kamil Yılmaz

Kamil Yılmaz

Yer:
    Bursa-İnegöl
    İsim:
    Kamil B. Yılmaz
  8. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Rahat yeter 50 lt.ye....uçurur bile :)

Alparslan bunu beğendi.
  9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Katılıyorum tertemiz yapar...:)

10. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Kamil kardeşim.
    İllaki para mı vereceksin? Hydor Prime 10 ellerinden öper. Senin işini fazlasıyla görür. Param çok,
    illaki Eheim diyorsan, kendin bilirsin.

Kamil Yılmaz bunu beğendi.
  11. Kamil Yılmaz

Kamil Yılmaz

Yer:
    Bursa-İnegöl
    İsim:
    Kamil B. Yılmaz
    Hüseyin abi teklifin çok teşekkür ederim ama o filtre sana hediye geldi ve onu tekrar senden almak olmaz. Aslında Eheim biraz pahalı filtre ama bakacağız artık. Sadece Eheim değil diğer marka filtreleride araştırıyorum. Bana göre Eheim'den sonra, Hydor Prime geliyor. Şimdilik aklımda Eheim 2211 ve 2213 geçiyor. Tam karar vermişte değilim. Zaman herşeyi göstericek bakalım.

Tekrar teşekkür ederim Hüseyin abi. :)

12. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Filtre senindir. Başka ne lazımsa paranı onlara harca.

Kamil Yılmaz bunu beğendi.
  13. talha54

talha54

İsim:
    Talha AKDENİZ
    Hobide akıllıca yapılmış yatırımlar hiç bir zaman boşa harcaan para değildir.Sen eheim al torunlarında kullanır sonra

14. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    İyi güzel ve doğru söylüyorsunuz da, ben filtreyi para karşılığı vermeyeceğim. Elde mevcut varken, niye bir kardeşimize masraf yaptıralım ki? Hobiciliğin en güzel taraflarından biride paylaşmak değil midir?

Alparslan bunu beğendi.
  15. Kamil Yılmaz

Kamil Yılmaz

Yer:
    Bursa-İnegöl
    İsim:
    Kamil B. Yılmaz
    Arkadaşlar kararımı verdim. En kısa zaman Eheim 2211 alıyorum. Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. :)

16. Kamil Yılmaz

Kamil Yılmaz

Yer:
    Bursa-İnegöl
    İsim:
    Kamil B. Yılmaz
    Eheim almadan önce birkaç yerden tavsiye geldi arkadaşlar. O tavsiyeler içinde: Dolphin C-500, Astro 2206 ve Tetra Tec Ex-400... Hepsi için sessiz ve performansları yüksek filtreler dediler. Bu arada Eheim 2211 çin üretimiymiş. Classic modellerin hepside şuan çinde üretildiğini söylediler.

Siz ne dersiniz?

17. talha54

talha54

İsim:
    Talha AKDENİZ
    Eheim olsun taştan olsun ama tetranında dış filtreleri güzeldir

18. Eheım ın Çin de ürettiği filitrelerde debi düşüşü çabuk oluyor.İllaki Eheım dersen 2211 yerine 2213 almanı tavsiye derim.:)

cirol bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş