1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Eheim 2213 dış filtre ses sorunu

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde Adem Örs tarafından 26 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Adem Örs

Adem Örs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    adem Örs
    Merhaba Arkadaşlar,
    Eheim 2213 dış filtremde ses sorunu var sorunu nasıl çözebilirim. birde filtrenin su çıkıp debisi normal midir ?

2. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Su debisi az. Sistemde hava yoksa mil dağılmak üzere diyebilirim.

3. Adem Örs

Adem Örs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    adem Örs
    Bu böyle devam ederse çok zor olacak ben beklerim ama yavrular beklemez. :(

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Mıknatıs pervane ve mil değişmeli...

5. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Alparslanın dediği gibi Pervane değişmeli değiştirene kadar şunu uygulayalım filtrenin fişini çekip akvaryuma su akan hortuma kuvvetlice bir üfleyip tekrar fişi takın ses kesilecektir. :) aynısı bendede oluyor hep bunu yapıyorum

Alparslan bunu beğendi.
  6. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    rotor yerine iyi oturmamış olabilir, öncelikle seramik mili motor bloğunun altındaki kauçuk yatağa doğru oturtun, ardından rotoru (mıknatıs ve pervaneden oluşan yapı) mile geçirin ve sonra yine kapağı kauçuk yataklara oturacak şekilde kapatın.

en çok yapılan hatalar genellikle insanlar mille beraber rotoru bloğun içine veya, önce rotoru sonra mili yerine geçirmeye çalışıyor. Yıllardan beri o kadar kanıksadım ki bu hatayı genellikle hataların en büyük sebebi bu oluyor, kalıcı arızada bu hatanın yapılıp flitrenin çalıştırılmaya devam etmesi ile oluşuyor.

Ankaraguclu bunu beğendi.
  7. Adem Örs

Adem Örs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    adem Örs
    Mil ve pervane ve mıknatıs takımını komple değiştireceğim. siparişim gelmişti set istemiştim sadece mıknatıs ve pervanesi gelince geri gönderdim değiştirmeleri için. Okurt üstat her şeyi denedim birde dediğiniz gibi yapayım bakalım aynı şekilde sorun olacak mı. ama araştırdığım kadari ile eheim 2213 lerde bununla karşılaşan çok kişi var. yeni set ile de sorun düzelmez ise yeni bir filtre almayı düşünüyorum. Şimdiden tavsiye edeceğiniz bir dış filtre varmıdır.

Sayfayı Paylaş