1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Eheim 2217 Akvaryumun içini Full ufak ufak Kabarcıklar yapıyor. :S

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde Lake Tanganyika tarafından 3 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Merhaba abilerim, arkadaşlarım,

Öncelikle şunları belirteyim.

Akvaryum 60*60*51 180 litre,
    İçindeki Canlılar 1 adet 5 cm'lik Discus Blue Diamond
    Kum olarak Aquaclay.

Olay şudur 2 gün önce gecenin yarısı canım sıkıldı ve akvaryumun filtresini temizliyeyim dedim ve temizledim sonra içine yeni elyaf filan koydum, getirdim akvaryumun yanına fişi taktım baktım dış filtre akvaryumun içini bembeyaz küçük küçük hava kabarcığı ile kapladı ve hala kaplamakta devam ediyor sizce nedir bu sorun, hava yaptığını düşündüm ama gene fişten çıkardım taktım, filtreyi 1-2 kere sağ sola hareket ettirdim gene olmadı. Sizce Bunu nasıl düzeltebilirim? Şuan akvaryum beyaz'a bürünmüş ufak kabarcık. Ne yapabilirimde bunu düzeltirim... Şimdiden teşekkürler...

Saygılar...

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yavuz kullandığın elyafın veya temizlediğin malzemelerin arasına sıkışan hava olabilir. Eğer dış filtren bir yerden hava almıyorsa yani dış filtrenin temiz su çıkışından sürekli aynı oranda kabarcık akvaryuma gelmiyorsa kendiliğinden kaybolur. Eğer temiz su çıkışından hava kabarcığı geliyorsa dış filtre boruları veya gövdesi hava alıyor demektir.

Lake Tanganyika bunu beğendi.
  3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Yavuz demişiki elyaf koydum akvaryumun yanına getirdim emişin. Suyu içine çekmedinmi ? Yani dış filtreyi su ile doldurmadınmı ?

Lake Tanganyika bunu beğendi.
  4. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Temel abi yardımın için teşekkür ederim dün fişi çıkardım 2 dakika sonra taktım düzeldi. :) Tekrardan teşekkürler...

Saygılar...

Sayfayı Paylaş