1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Eheim 2228-02 Dış Filtre - Akvaryum Filtreleri

Başlığı 'Akvaryum Malzeme Rehberi' kategorisinde The_ReligiouS tarafından 1 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Önceki konularda bahsettiğimiz gibi akvaryum hacimlerine orantılı filtre tanıtımlarına devam ediyoruz. Bu tanıtımda filtremiz biraz daha üst düzey ve profesyonel bir çizgiye geçmekte. Eheim firmasının üretmiş olduğu 2228-02 modeli ürettiği pek çok modelde kendini kanıtlamış firmanın yine sağlam yer etmiş bir ürünü. Dış filtre 600 LT'ye kadar olan akvaryumlar için tavsiye ediliyor. Firma ürünlerinde sessizlik ve yüksek performans ile tanınıyor ve bu üründe bu özelliklerinden taviz verilmemiş. İçi dolu olan ürün için ekstra herhangi bir malzemeye gerek duyulmuyor. Ancak tercihen malzemeler değiştirilebilir.

Eheim ürünlerde bilindiği üzere musluklu ve musluksuz modeller mevcuttur. Bu modelde ürüne musluklarda dahil edilmiş. Bu sayede temizlik ve müdahale işlemleri sırasında kolaylık sunulmuş kullanıcılara.

Filtrenin genel özelliklerine bakcak olursak;

Akvaryumunuz için güçlü mekanik,biyolojik ve kimyasal filtreleme seçenekleri.
    600 lt ye kadar olan akvaryumlar içindir.
    1050 l/h su debisi.
    Güç Tüketimi 25 W.
    Filtre hacmi 11 lt.
    3 Sepetlidir.
    Filtre sepetlerinde Eheim Mech.Eheim Substrat Pro doludur.

Ürün piyasada 475-550 TL Aralığında satılmaktadır.

takturk, fth-94, cirol ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Cevap: Eheim 2228-02 Dış Filtre - Akvaryum Filtreleri

10 numara dış filtre. Yazın 2217 ile 2228 arasında almak konusunda tereddütlerim vardı ancak 2228'i seçmiştim. Elektrik sarfiyatı çok iyi diğer Eheim modellerinde olduğu gibi. Ayrıca debi konusunda da gayet başarılı tavsiye ederim.

Bekir , tanıtım içinde teşekkürler.

3. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Can kafamı karıştır sen böyle ne güzel 2217 kullanıyorum :)Şimdi hiç yere değiştirteceksin bana.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Güzel dış filtre gerçekten ama fiyatı da ona göre tabii. Fakat ürünün fiyatını görünce normal dedim.

Düzenleme: 4 Temmuz 2015
  5. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Eskiden hep Eheim'cılar diğer filtrelere gelen suyu yukarıdan aşağıya basıyor ve sonra filtre malzemelerinden geçerek üstten emiyor diye çamur atarlardı. Gel gelelim Eheim'da yeni modellerinde bu tip su akışını kullanıyor. Tek dikkat çeken avantajı bana kalırsa sadece elektrik tasarrufu..

Snowblind bunu beğendi.
  6. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş

İsmail abi , 2217'de iyi filtre ama eskiden beri üretilen bir filtre :) Yenilik şart tabi :)

Volkan abi ,

Birçok dış filtre kullandım Eheim dediğin gibi elektrik sarfiyatında çok iyi. Filtrasyonda çok sağlam tabi bunu 2213 gibi küçük akvaryumlar için üretilmiş filtreler için demiyorum. Ama bir 2217 ve 2228 gayet başarılı , parasının hakkını fazla fazla veriyor.

Sunsun debi yönünden çok iyi bir dış filtre. Tek olumsuz yönü elektrik sarfiyatı çok fazla. 302 , 303 , 304b kullandım. 55w idi 304b'nin tüketimi...

Açıkçası Jebo , lifetech gibi dış filtrelere ; iç filtrelerin biraz daha gelişmiş modeli diyebilirim :)

Atman da zaman içinde debi sıkıntısı oluyor. 3338'de bu sorunu fazlasıyla yaşamıştım. Fiyatı da abartı pahalı bence.

Tetratec kullanmadım ama onunda su sızdırma sorunu var. Fiyatı da bence gayet yüksek.

Fluval hakkında da kaliteli filtre olduğu söyleniyor ama onun da fiyatı yüksek seviyelerde.

Bir de ilk göz ağrım ilk dış filtrem olan Sacem Marathon 1000 var , atmandan jebodan ekolden kat be kat iyi :)

YIKIKTEMO ve cirol bunu beğendi.
  7. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Selamlar Can kardeşim ;)

Valla Jebo ve Atman 2'sinide kullandım. Atman'ı iş yerimde ilk kullanmaya başlamıştım ki o daha uzun sürdü.3 seneyi geçti sanırım. Temizliğinden , debisinden ve gürültüsünden hiç şikayetim olmadı valla.. İlk ve halen kullandığım Atman'ın 3336 modeliydi. Debi düşmesi illa ki olmuştur her filtrede olduğu gibi ama temizliğe hiçbir olumsuz etki etmediğinin altına imzamı atarım. :) Gürültüsü kesinlikle ve kesinlikle yok.Elimi üstüne koymadığım takdirde çalıştığını anlamıyorum. O derece sessiz. Malzemesi kaliteli ama gel gelelim bu son aldığım Atman 3338'in malzeme kalitesi beni çok şaşırttı. Jebo'nun ki ne kadar basitse Atman'ınkide o kadar basit çıktı. Evde ki tankımdada Jebo kullanıyordum ondanda gayet memnundum ama Atman 3338'e geçtim.. Hem filtre sayısını 1'e hemde elektrik sarfiyatını düşürmek için Atman'a geçtim dersem yalan olmaz. Yoksa çalışmalarından kesinlikle şikayetçi değilim. Eheim'ın sepetsiz oluşu beni hiç mi hiç cezbetmiyor. Tankımda ki su cam gibi olduktan sonra Eheim gereksiz para tuzağı olmaktan öteye gitmiyor benim için açıkçası.. Gel gelelim Eheim'ında malzeme kalitesini bozduğu ve ses probleminin aşılamadığını çoğu yerde okumaya başladım..

2 haftadır amerikadaydım ve gene pet shopları gezdim. Fluval'dan başka dış filtre bulmanız imkansız nerdeyse. Artık çok tutulduğundanmıdır yoksa başka sebeplerimi var orasını bilemiyorum..

8. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Her şey biraz da maddiyat ile alakalı sanırım?Ne kadar ekmek o kadar köfte misali.Filtre de seçim neredeyse sonsuz gibi.Ben ilk akvaryumumda (265lt.) Aqua 1200 diye bir dış filtre kullanmıştım.Sessiz ve güzel temizliği vardı.Diğer özelliklerini bilemem.Şimdi yeni kurulumu yaparken ben de Eheim diyorum ancak fiyatları görünce elim kolum bağlanıyor.450-500 lira gibi rakamlar verebileceğim rakamlar değil ne yazık ki.Biraz da diğer modellerine bakmam gerekecek.Acaba yurtdışı (Almanya)fiyatları nasıldır?Havaalanında sorun olmazsa ve fiyat da epey bir fark ediyorsa müşterilerime bu üründen istediğim kadar getirttirebilirim.

Almanya satı sitelerine baktım.Ne orada ne de e-bay de "Eheim 2228-02" ürünü yok.Hiç bir yerde bulamadım.Çok ilginç geldi bana?Acaba yurtdışında tutulmayan bir ürün mü bu?

9. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Şimdi bir başka bir başlıkta okudum. Geçen başlıkta bu ürün hakkında hiç de iç açıcı bilgiler verilmemiş.Yani kıyaslayınca fiyatını hak edip etmediği tartışılır bence.Ancak bu başlıktaki ürün numarasının yanında -02 ibaresi var.Bu yüzden ikilemde kaldım.Bu iki başlıktaki ürün aynı mı yoksa bu başlıktaki -02 diye geçen bir geliştrilmiş modeli mi?

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 4 Temmuz 2015
  10. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Eray abi Eheim aynı model üzerinde değişiklik yaptığında 01 - 02 diye numaralandırma yapıyor. Bazı anakartlarda aynı model için v1.1 - v2.3 gibi serileri çıkar.

11. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Sevgili Bekir,o halde ilk model 2228 deki o sıkıntılar,debi düşmesi bu modelde giderildi sanırım?

12. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Bu filtre hakikaten on numara, adamlar yapmışlar hakikaten. Hem sessiz hem de çok verimli. Alıcak olan varsa sonuna kadar tavsiye ediyorum. Üzerinde hem tuzlu su hem tatlı su için yazıyor, seramik mili var. 8 Litre kapasitesi var, suyu üstten alıyor en alta iletiyor. Alttaki filtre malzemelerinden geçerek en üstten tekrar akvaryuma basılıyor. Debisi son derece kuvvetli. İlk mesajda özellikleri yazıyor fazla teknik detaya girmeyeceğim. 24-25 watt elektrik tüketimi var. 350 Litrelik akvaryumumda kullandığım süre boyunca tek bir sorun dahi yaşamadım ve beklentimden çok çok fazlasını verdi. Debi düşmesi ve ses sorunu yaşamadım, içinden çıkan filtre malzemeleri orjinal eheim'in kendi ürünleri. Özellikle tatlı su ve bitkili akvaryumlar için almak isteyen olursa tavsiye ediyorum.

13. antandros-10

antandros-10

İsim:
    mehmet oral şen

Bekir Bey eheim ın dış filitrelerinde 01 içi boş 02 ise içi dolu anlamına gelir yani 2228 tek bir üründür,2228-02 içi dolu gelir 2080-01 diye adlandırılır onunda içi boş gelir özür dileyerek bir yanlış aktarımı düzeltmek istedim anlayışınıza sığınarak,saygılar.

Sayfayı Paylaş