1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Eheim Akvaryum Malzemeleri

Başlığı 'Akvaryum Malzeme Rehberi' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 17 Nisan 2012 başlatılmıştır.

 1. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Eheim akvaryum malzemeleri marka olarak birçok hobiciye tanıdık gelir. Eheim dış filtre, iç filtre, hava motoru, Eheim 2226 gibi numaralar verilerek sıralanan filtre sistemleri yanında ısıtıcı, akvaryum substrat gibi filtre elemanları ve kimyasal filtre elemanları gibi akvaryum malzemeleri pazarlamaktadır. Eheim motorları düşük elektrik tüketimi ile kaliteli ve tercih edilen motorlar üretmektedir. Her ne kadar kalitesi malum olsa da yüksek fiyata satılan protein skimmer motoru tasarımı pek hakkını verememiş durumda. Eheim Supsrat gözenek yapısı diğerlerine oranla daha zengin diyebiliriz. Aslında bu tarz filtre ve akvaryum Malzemelerinin alternatifleri çoktur ve dış filtreler gibi kısıtlı alana sahip ekipmanlarda kullanılması tartışılır durumdadır. Biyolojik fayda unsurlarının akvaryum taban ve dekor malzemesi ile yakalanması daha mantıklı gelmektedir. Eheim dış filtre olarak garantisi yerli ürünlere göre daha güvenli diyebiliriz, yedek parça sıkıntısı pek yaşanmadığını duyumlar neticesinde belirtmek yine yanlış olmayacaktır. Ses konusunda çeşitli akvaryum kafa motoru tercihi sırasında çok düşünülen bir unsurdur, Eheim bu konuda sessiz motorlar üretebilmektedir. Isınma sorunu daha çok tuzlu su akvaryumlarında kendini gösteren bir unsur olmasıyla birlikte Eheim bu konuda da sıkıntı yaşatan motor değildir.

  Eheim Akvaryum Malzemeleri Çeşitleri:

  [​IMG]

  Eheim Substrat Pro ( Bakteri yerleşimi için tasarlanmış ve gözenek yapısıyla bu amaca hizmet etmektedir)

  Eheim siporax (Benzer amaca hizmet eden ancak katı partükülleri de tutabilecek yapısı vardır)

  Eheim dış filtre (Dış filtreler akvaryum suyunu bünyesinden sürekli geciren ve temizleyen filtre ekipmanıdır)

  Eheim İç filtreler (dış filtrelere oranla daha düşük filtrasyon sağlar ve dış filtre tersi olarak akvaryum içinde çalışır)

  Eheim Karbon Kömürü (Karbon kömürü suyun rengini bozan organik bileşikleri ve sudan koku ve ağır metalleri toplar)

  Eheim Kafa motorları (Kafa motoru sump sistemlerinin devridaim işleminde ve akvaryumlar arası su taşıma da kullanılır)

  Eheim sıtıcı (Akvaryum suyunu sabit istenen ısı değeride tutmaya yarar)

  Eheim hava motoru (kvaryumların oksijen ihtiyacını karşılamak konusunda kullanılır)

  Eheim Dış filtre modoelleri;

  Eheim dış filtre modelleri çeşitli hacimler baz alınarak üretilir. Burada amaç akvaryum hacimleri oranında aşırı kalmayacak güçlerde seçenekler sağlamaktır. Normal şartlar altında örnek olarak, 300 litre bir akvaryumda yine ortalama 20 adet balık beslendiğinde Eheim filtre seçiminde tam hacim dengesi baz alınarak seçim yapmak yerine 2 katı güce sahip bir Eheim modelini tercih etmek zarar vermekten çok faydalı olacaktır. Eheim dış filtre modellerinde musluklu ve musluksuz modeller mevcuttur. Bu sayede temizlik ve müdahale işlemleri sırasında kolaylık sunulmuş kullanıcılara. Aynı zaman da bazı avantajlar da sunmaktadır. Eheim Firması ürün pazarlamasında sessizlik ve yüksek performans ile ön planda tutarak duyuru yaparken filtre malzemesi anlamında içi dolu olan ürünler sayesinde kolaylık sağlamayı hedeflemiştir.

  Eheim Ticari ve Genel Görüş:

  Eheım Profesisionel modellerinde özellerine ilave olarak Islak ve kuru Wet-Dry etkin filitreleme gibi kavramlar ile sürekli gelişim gösterme çabasında olan bir firma. Bu sistemin özelliği filitre malzemeleri periyodik olarak havalandırılarak oksijenli solunum yapan (Aerobik) bakteriler için ideal koloni olmaları için ortam sağlamasıdır. Bunun sonucunda biyolojik arındırma hızlandırılıp,su oksijence zenginleştirilmektedir. Elbette bunlat ürünün ticari tanımlarıdır. Islak ve kuru özelliğinde ise normal kullanılan filitrelere göre amonyum ve nitritin biyolojik ayrışımı daha hızladırdığını da lanse etmektedir. Eheim temizlik esnasında akvaryum suyunun ısısının kontrolünü ve ısı değerinin korunmasını sağlar. Suyun sıcaklık değeri filitrenin ısı kontrol sisteminden ayarlanabilir.Talı su akvaryumları içindir.

  Akvaryum Portalı;
   
  TanRulman bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş