1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Eheim dış filtre

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde hanedantr tarafından 29 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. hanedantr

hanedantr

İsim:
    hanedan
    Merhaba arkadaşlar 1,5 senedir tetra 1200 filtremi güzel ve memnun şekilde kullanıyordum ancak bir aydır 3 kere su sızdırdı ev göl oldu, yandaki siyah bantların oradan servis kafa contasından diyor doğru mudur bilmem ama ben yeni bir filtre alayım sorunsuz sızdırmasız diye düşünüyorum 2 model üzerinde kararsız kaldım, yardımcı olursanız çok ama çok memnun olurum tankımım 160 lt sarı prenses bakıyorum.

1- eheim 250
    2- eheim 2226

Hangisi olsun bunlarda da sızdırma sorunu yaşar mıyım acaba.

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bence eheim 2226 öbürü eski model ve ufak...

hanedantr bunu beğendi.
  3. hanedantr

hanedantr

İsim:
    hanedan
    Çok ama cok tesekkür ederim bak bu ayrıntıyı hiç bir yerde görmemiştim.

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bir şey değil abi.
    Eheim 250 saatte 440 litre su temizler.
    Eheim 2226 saatte 950 litre su temizler.
    Klasikten iki kat güçlü daha kullanışlı ve fazla fiyat aralığı yok...;)

5. Emir37

Emir37

İsim:
    Emir Kayra

Merhaba Sayın Hanedan;

Filtrenizin su sızdırma sebebi büyük olasılıkla servisin tarafınıza bildirdiği şekilde contalardır.Bunun dışında filtrenizi değiştirmeden önce denemenizi tavsiye edeceğim ufak bilgiler:

1-)Conta sertliğini kontrol ediniz.Vazelin ile ufak bir katman sürerek contayı yumuşatınız.Bu işlemi tüm contalara uygulayınız.
    2-)Dış filtre içerisinde kullandığınız malzemelerin yüksekliklerini kontrol ediniz.Özellikle elyaf zamanla şişmiş ve yükseklik oluşturuyor olabilir.Özellikle elyafı kontrol ediniz ve malzemeleri düzenli bir şekilde dıştan bakıldığında düz görünecek şekilde tekrar yerleştiriniz.
    3-)Dış filtre içerisindeki sepetleri düzgün bir şekilde yerleştiriniz ve birbirlerine karşılık geldiğinde contaların tam oturup oturmadığını göz ve el ile kontrol ediniz.Son sepeti yerleştirdiğinizde,sepetleri üstten tutup sallayınız hepsi aynı anda sallanmalı,herhangi bir sepet farklı bir salınım yapmamalı yani tüm sepetleri bütün olarak düşünün
    4-)Akvaryuma monte ettiğinizde filtrenin hava yapmamasına özellikle dikkat ediniz.

6. hanedantr

hanedantr

İsim:
    hanedan
    Teşekkür ederim. Elyafları ve diğer malzemeleri koyarken özellikle fazla koymuyorumki bu tür sorunlar oluşmasın ve içini açtığımda gördümkü bu sorun yok sertliğini kontrol ederim. sepetleri yerine taktığımda özellikle halkanın orasının oturup oturtmadığına mutlaka kontrol etmeye çalışıyorum yorumlarınız için teşekkür ederim ancak zaman zaman 1 ay eve uğramadığım oluyor öyle zaman gelirse bu sızdırma işte o zaman yanarım bu sebeple değiştirmek istiyorum yoksa conta değişşe düzelir evet ama insan bir kere içi soğudumu zor

7. Emir37

Emir37

İsim:
    Emir Kayra
    Günaydın Sayın hanedantr;
    Şüpheleriniz konusunda sizi anlayabiliyorum fakat contalara ince kat vazelin sürmeyi kesinlikle her durumda denemenizi tavsiye ediyorum.1 ay gibi bir süre eve uğramadığınız olduğunu belirtmişsiniz ,bu durumda evde olduğunuz süre içerisinde, filtreyi bir kova içerisine yerleştirerek gözlemleyiniz.Şayet durumda bir düzelme olursa ve yinede içiniz rahat etmez ise ihtiyacı olan bir arkadaşınıza veya forumdaşlara hediye edebilirsiniz.

8. hanedantr

hanedantr

İsim:
    hanedan
    Bu 3. sızdırışı oldu 2. den sonra leğen içine koydum 1,5 ay birsey olmadı ama birden biz evde yokken olan olmus ama vazelini aklımın bir kosesine iyice yazdım deneyeceğim

Sayfayı Paylaş