1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Eheim Kafa Motoru

Başlığı 'Akvaryum Malzeme Rehberi' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 20 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Eheim Kafa Motoru ürün ve modellerinden biri olan compact 600 akvaryum motoru serisini tanımaya çalışalım. Modelin gücü baz alındığında daha fazla küçük su hacmine sahip ve nano tarzında kurulan akvaryumlara hitap ettiğini görüyoruz. Akvaryum kullanım alanı olarak Eheim kafa motoru compact 600 nano tanklarda ve arkadan filtreli (Sump) sistemine sahip akvaryumlarda daha yaygın kullanılır. Akvaryum su döngüsü bu güçteki motorlarla nispeten düşük olur. Eheim kafa motorlarından compact 600 daha farklı amaçlar içinde kullanılabilir. Örnek olarak, otomatik su tamamlama üniteleri, medya reaktörü döngüsünü sağlamak veya diğer farklı reaktörlerin kullanılmasında destek alınabilir. DIY kendin yap üst filtre hazneleri yapmayı tercih edenler Eheim kafa motoru compact 600 tercih edebilir.

  Eheim Kafa Motoru Compact Akvaryum Kafa Motoru Kullanımı

  Eheim Kafa Motoru.jpg
  Düşük debili bir güce sahip olan Eheim kafa motoru daha çok birkaç yumuşak mercan, karidesler, alg türlerinin bulunduğu nano akvaryumlar ve tatlı su akvaryumlarında veya örnek olarak, düşük akıntı tercih eden Lepistes balıklarının akvaryumlarında kullanılabilir. Eheim kafa motoru compact 600 aynı zamanda Refugium Kulumu yapılmış alg filtresi olan akvaryumlarda refugium bölümüne su aktarmak için kullanılır. Akvaryum harici veya sump içi DSB sistemi denilen derin kum yatağı gibi deniz akvaryumu filtre sistemleri daha düşük su debisi ile işlev yapabildiğinden düşük su akıntısı sağlamak için Eheim kafa motoru compact 600 tercih edilebilir. Eheim Akvaryum Malzemeleri marka olarak kendini kanıtlamış bir ticari ürünlerdir diyebiliriz. Ancak, Eheim kafa motoru compact 600 gibi gücü itibariyle kullanılacağı alan veya işlev iyi düşünülmeli.

  Eheim Kafa Motoru Fiyatları Compact 600 Bilgileri

  Debi olarak baktığımızda Eheim kafa motoru compact 600 saatte 600 litre suyu devridaim yapabilir. Tatlı su ve yine tuzlu su akvaryumlarında kullanılması için tasarlanmıştır. Eheim kafa motoru compact 600 11 watt güç harcamasına sahip olup, kafa motorundan ibaret bir ekipman. Su basacağı mesafeye bakacak olursak, 1,3 metre olarak ürün üzerinde belirtilmiş. Eheim Kafa motoru compact 600 150 ile 250 lt akvaryum tanklarında kullanılabilir olduğu belirtiliyor olsa da 90-100 litre akvaryumlara daha verimli hitap edecek güç ve yapıda görünüyor. Eheim Compact 600 Akvaryum Kafa Motoru ölçüleri 84,45,65 mm şeklinde. Eheim kafa motoru fiyatları compact 600 açısından bakacak olursak, Eheim Compact 600 fiyatı 60 TL ile 70 TL arasında. Eheim kafa motoru compact 600 kullanım klavuzu olarak bakacak olursak, arkasında bulunun yapıştırma vantuzları sayesinde akvaryum camına kolayca yapıştırılarak kullanılır. Eheim kafa motoru olarak sadece compact 600 değil birçok akvaryum kafa motoru tamamı su içinde çalışması gerekir. Su içinde çalışmaları ısınmalarını engeller ve bu sayede motor yanmaz. Eheim kafa motoru temizlik aşamasında su emen kısımlarının su debisinin düşmemesi için zaman zaman temizlenmeli ve pervane kısımlarının çalışmasını engelleyen saç, iplik sarılması gibi nedenler kontrol edilirse iyi olur. Elbette bakım ve temizlik aşamasında Eheim kafa motoru Compact 600 fişten çekilmeli. Motorun takılacağı priz topraklı olmalı ve sıkıca girmelidir.

  Eheim Kafa Motoru Kullanımı ve Güvenlik

  Çocukların erişemeyeceği yerlerde olan prizlerde eheim kafa motoru modellerini kullanın. Motorun kendisine kolay ulaşmaları engellenmeli. Akvaryum suyunun ısısı önemlidir. Tüm kafa motorları için geçerli olan aşırı sıcak su yani kaynar su veya 0 değerinin altındaki sularda kafa motorları zarar görür. Motorun temizliği sırasında deterjan, arap sabunu, çamaşır suyu gibi malzemeler kullanılmamalıdır. Elektrik kablosu hasar görmüş ise ve suya teması halinde Eheim akvaryum kafa motoru compact 600 yüzünden zarar görebilirsiniz. Eheim kafa motoru compact 600 ürünü açıklamasında ve aslında birçok ürünün kullanım klavuzu ürünleri tamir etmeye çalışmayın ibaresi koyar. Elbette, garanti süresi dolmamış ürünleri tamir etmeye kalkışmamak gerek ama eğer Eheim kafa motoru veya başka bir ürünün garanti süresi dolmuş ise dikkatlice fişten çekerek sorun kaynağına bakmak gerek. Bazen basit pervane takılması veya tamir edebileceğiniz sorunlar çıkabilir arıza olarak düşündüğümüz sorunlar. Sözün özü genel olarak Eheim kafa motoru Compact 600 zaten kaliteli bir ürün, satın alma aşamasında satıcı ile garanti şartlarını belirlemeniz yerinde olur.

  Akvaryum Portalı
   
  ßy Mirac Küçükerdem ve cirol bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş