1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ekol 15 diŞ fİltre ses problemİ

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde secret1980 tarafından 25 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. secret1980

secret1980

İsim:
    mehmet kunter
    Filtredeki ses rahatsız edici bir durumda.Sizce mili degiştirmem sesi tamamen kesermi?Yoksa ekol 15 de ne yaparsak yapalım ses devam edermi?200 lt için sessiz ve eletririk tüketimi az olan dış filtre tavsiyeleriniz nelerdir?

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: Ekol 15 diŞ fİltre ses problemİ

Mehmet bey mili ve pervaneyi değiştirdiğinizde ses kesilir.O kadar rahatsız edici bir ses olmaması lazım normalde.Birde milin geçtiği yerde lastik yataklar var.Onada bir bakın belkide o lastikler aşınmış olabilir.

secret1980 bunu beğendi.
  3. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Havada yapmış olabilir.. Filtre hava yaptığı zaman mil dengesiz döneceğinden oda sesin oluşmasına sebep olur.. Söktüğünüz zaman filtrenin su giriş ve çıkış kısmının iyice su tutularak temizlemenizi tavsiye ederim.. Atman ve Jebo kullanıyorum.. 2'sininde iç taraflarından muazzam tortu birikiyor ve temizlik sonra çalıştırıldığında bir sürü partikül ve tortuyu tanka kusuyordu.Bu tarz bir temizlik yapıldığında eğer hortumlar temizlenmemiş ise sadece boruda ki parçalar tanka karışır o kadar..

secret1980 bunu beğendi.
  4. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

Miller değilde, pervane sistemi milin etrafında döne döne aşınıyor, o sistemi komple değiştirebilirsiniz. Olcay hocam o plastiklere birşey olacağını sanmıyorum, nede olsa mil dönmüyor ki mil sadece dönmesi için eksen yaratıyor. Siz o sistemi komple değiştirin sorun olmamış gibi devam edecektir...

secret1980 bunu beğendi.
  5. secret1980

secret1980

İsim:
    mehmet kunter

Hangi patçayı almalıyım ?

6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Pervane almanız gerektiğini yazmış arkadaş.

Filktreyi açıp komple sistemi inceleyin. Problem olan yeri görürsünüz zaten. Olmadı fotoğraf ekleyin.

7. GKARE

GKARE

İsim:
    Gürel Göçer

Herkese Selam,

Türk malı olduğu için ekol 15'e doğru gönlüm kaymakta. Şimdiye kadar dolaştığım 8 akvaryumcunun sadece 2 si Ekol hakkında kötü yorum yapmadı diğerleri hep lifetech'i önerdi. Ekol 15'e musluk aldığımda hemen hemen lifetech bedellerine yaklaşıyor.

Bu forumda da güvendiğim kişilerden olumlu yorumlar geldiği için ekol 15'i tercih edebilirim. Sonuç itibari ile araba yada ev almıyorum ama yinede hobi olduğu için gürültü, para vb.. konularda biraz titiz davranmaya çalışıyorum.

ekol 15 alırsam ne tip sorunlarla karşılaşırım ve bu sorunları nasıl çözebilirim (servis, Tamir, Garanti vb...) ?
    Lifetech markasını tercih edersem servis, tamir, garanti konusunda çıması muhtemel sorunları nasıl çözebilirim?

şimdiden herkese teşekkürler...

8. vatansever9

vatansever9

İsim:
    eray vatansever

Merhaba arkadaşlar, ben de yaklaşık 400 litre akvaryuma hangi dış filitreyi almalayım hala karar veremedim. Dış filitre kullanıcıları yardımcı olurlarsa sevinirim. Ben Fluval 405 düşünüyorum nasıl uygun mudur sizce?

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Atman 3338 yine bir tercih olarak işinizi görecektir.

10. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Tetra tec 1200 de olabilir.

Sayfayı Paylaş