1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ekstra Akvaryum Kuracağım...

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Muzikopat tarafından 10 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Merhabalar arkadaşlar. Biliyorum forumdan unutuldum fakat eskiler beni tanırlar. İş güçten dolayı foruma çok fazla ara vermek durumunda kaldım. Ancak hobiyi hiç bırakmadım. Son 7 yılda olduğu gibi forumda olmadığım zamanlardada hobimi sürdürdüm , sürdüreceğimde kısmetse...

Konuya gelelim. Elimde bulunan 100*35*40 ölçülerindeki akvaryumu değerlendirmek istiyorum. Fakat ne besleyeceğime karar veremedim. Cichlid desek akvaryumlarında yığınla var. Canlıdoğuran tercihim olabilir fakat sizin de fikirlerinizi almak istiyorum.

Siz olsaydınız ne beslerdiniz , nasıl bir kurulum yapardınız ?

Dipnot: Temel abi inşallah konuyu doğru yere açmışımdır. Yanlışsa da artık idare ediver. Malum hayalet geri döndü abi... Anladın sen.

Saygılar sevgiler...

2. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat
    Cevap: Ekstra Akvaryum Kuracağım...

Selamlar, hoşgeldiniz tekrardan. Daha önce neler baktınız tam olarak bilemiyorum; ama diğerlerini yeterince besledim diyorsanız, tuzlu su, bitkili ya da sadece eklem bacaklı akvaryumu(karides,yengeç,ıstakoz) yapabilirsiniz değişik olarak. 7 yıldan fazla hobiyle uğraşmış birine tavsiye değil, fikir olarak kabul edin lütfen.

3. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Burak Bey hoşbulduk. Diyarbakır'da ikamet etmekteyim ve buralarda takdir edersiniz ki imkanlarımız biraz kısıtlı. Mesela henüz tuzlu su akvaryumu bulunmamakta hiçbir akvaryumcuda. E takdir edersiniz ki canlıları da yok. O yüzden tuzlu suyu ( ki kurmayı gerçekten çok isterdim ) elemek durumundayız.
    Dediğiniz gibi eklem bacaklılar olabilir. Bakalım diğer arkadaşlar konu hakkında ne yönde fikir beyan edecekler.

7 yıllık hobi hayatım boyunca canlı doğuranlar , malawi cichlid , bilerek ve isteyerek salgangozlar ve özellikle de cüce vatozlarla ilgilendim. Bilgi mahiyetinde bunlarıda yazmak istedim.

Yorumunuz için teşekkür ederim.

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Seni unutmak mümkünmü Hüseyin? :)

Yeni kuracağın akvaryumda Tanganika türlerini düşünebilirsin.Seni bilirim bitkiyle felan uğraşmak seni sıkar. :) Brichardi,leptosama,lelüpi,calvus gibi türleri düşünebilirsin.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hüseyin selam,

Karabatak gibi adamsın ne diyelim hayırlı olsun. Olcay'a katılıyorum farklı türler denen yani daha önce beslemediğin türler. Brichardi, Leptosama, Leleüpi, Calvus güzel türler. Filtre olarak güzel bir DIY çıkarabilirsin.

6. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Tanganika hiç düşünmemiştim ama güzel bir fikir gibi geldi açıkçası. Brichardi veya leptosama güzel olabilir.

Olcay abi doğru diyosun bitki beni sıkıyor abi. :D Elden bişey gelmez.

7. E.Özdemir

E.Özdemir

İsim:
    Egemen Özdemir

Hüseyin abi cüce cichlid besledin mi? :D

Sayfayı Paylaş