1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Elektirik faturalarına akvaryumun farkı..

Başlığı 'Etkinlik-Duyuru-Haber Portalı' kategorisinde vicia ervillia tarafından 19 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. vicia ervillia

vicia ervillia

Yer:
    manisa
    İsim:
    burcak arbil
    Merhabalar genel olarak Kaç lt re lik akvaryumunuz olduğunu ve aylık evinize yada işyerinize gelen elektirik faturalarını sormak istiyorum.
    Her il için farklı olabilir ama genel olarak örtüşeceğini düşünüyorum.

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
  3. vicia ervillia

vicia ervillia

Yer:
    manisa
    İsim:
    burcak arbil
    Alp bey ben genel fiyat anlamında konu açmak istedim, özel elektirik idareleri ni söz konusu etmek istemedim

4. Archangel

Archangel

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kerem m
    700lt civarı akvaryum. 2x150wmh 3 saat 4x54w T5 8 saat civarı yanıyor.Aylık 180 civarı fatura.

vicia ervillia bunu beğendi.
  5. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    500 lt 140 tl geliyor.

6. Erdal

Erdal

Kullanılan ekipman ve markalarına göre metre küpler aynı olsa bile farklı tüketim olabiliyor ama ortalama 300 - 400 litrelik bir tankın elektrik sarfiyatı 50 tl den başlar diye düşünüyorum.

7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Akvaryum elektrik tüketiminde en önemli faktör akvaryum büyüklüğü ile aydınlatmasıdır. Ne kadar teknoloji gelişse led devreye girse de led armatürlerin özellikle büyük kapasiteli tanklarda harcadığı güçler neredeyse bir iki adet mh ın harcadığı güçlere eşit. Burada sadece led ömür bakımından öne çıkıyor.
    Diğer elemanlar olan pompalar teknolojinin gelişimi ile harcadıkları enerjileri en minimuma idirgeyip yaptıkları işi max seviyede tutmaya çalışıyorlar.
    O zaman ne sonuca varıyoruz, akvaryum hacmi, beslenecek canlıların türü akvaryum işletme maliyetine direkt olarak etki ediyor.
    Akvaryumun kurulum maliyeti ve elektrik haricinde olan işletme maliyetlerine girmiyorum konu dışında olduğu için.

vicia ervillia bunu beğendi.
  8. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli
    1500 lt 3*250 + 4*80
    aylık sadece akvaryum 180TL ile 200TL arası

9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Gülü seven dikenine katlanır yani balığını seven elektriğe katlanır...:D

eltes elektriks ve vicia ervillia bunu beğendi.
  10. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    135 lt, son fatura 65 tl geldi. Bundan önceki tankım 360+120 litre idi, 200 tl geliyordu. Ondan önceki tankım sumpsuz 500 litre idi, 120-130 geliyordu. Diyorum ama inandıramıyorum; alttan sump ile yandan sump arasındaki bir diğer fark elektrik faturasında gördüğünüzdür :)

vicia ervillia, Erdal, nhtkmn ve diğer 2 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş