1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Elektrik Kesintisi Herkes Önlemini Alsın

Başlığı 'Etkinlik-Duyuru-Haber Portalı' kategorisinde murat parin tarafından 13 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    İstanbul'un bazı ilçelerinde 13-15 Ocak tarihleri arasında elektrik kesintisi uygulanacak.
    Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ'den yapılan açıklamaya göre, kesinti programı şöyle:
    Bağcılar'da yarın 09.00-11.00 saatleri arasında Yüzyıl Mahallesi, Matbaacılar Sitesi No: 1-27, A, B, C, D bloklardaki iş yerleri, 11.00-13.00 saatleri arasında Matbaacılar Sitesi No: 33-88 ile büfeler civarı, 13.00-15.00 saatleri arasında No: 89-208, 09.00-17.00 saatleri arasında Kirazlı Mahallesi Cahit Sıtkı Tarancı Caddesi 63-87 numaralar arası, 14 Ocak'ta 09.00-17.00 saatleri arasında Çınar Mahallesi 8/4 ve 8/4A sokaklar, Kiraz Mahallesi Uğur ve Kıbrıs sokaklar, 15 Ocak'ta 09.00-15.00 saatleri arasında Çınar Mahallesi 6/2 ve 8/4 sokaklar.
    Fatih'te yarın 09.00-14.00 saatleri arasında Kalenderhane Mahallesi Vezneciler,Şehzadebaşı, Vidinli Tevfik Paşa, Büyük Reşit Paşa caddeleri ile İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakülteleri civarı, 14 Ocak'ta 07.00-18.00 saatleri arasında Yedikule Mahallesi İstasyon Caddesi ile Gençağa, İmam Hüseyin, Dikici, Kuyulu Bakkal, Hıdırellez, İşkembeci Fettah, Şişman Ağa sokaklar, 15 Ocak'ta 07.00-18.00 saatleri arasında Yedikule Mahallesi İmrahor İlyasbey, Tahta Tulumba, Feridun Kılıç, Atik Hamam, Selami Özben, İmam Aşır, Mahsen, Ali Efendi sokaklar ile İstasyon Caddesi ve Narlıkapı Çeşmesi civarı.
    Şişli'de yarın 06.00-18.00 saatleri arasında Kore Şehitleri Caddesi, Kaya Aydoğan Sokak civarı, Fulya Mahallesi Prof. Dr. Bülent Tercan Caddesi, Vefa Deresi, Özbal ve ÖmerBeşiktaş sokaklar ile civarı.
    Bahçelievler'de yarın 09.00-17.00 saatleri arasında Yenibosna Merkez Mahallesi Çınar Caddesi, THY ofisi, Aktüel Kuşanım Tekstil Firması, Güntaş Plaza, Honda Otomotiv civarı, 14 Ocak'ta 09.00-17.00 saatleri arasında Şirinevler Mahallesi Çağlayan, Sezgin ve Beyazgül sokaklar.
    Beşiktaş'ta 14 Ocak'ta 08.30-17.00 saatleri arasında Gayrettepe Mahallesi Hoş Sohbet, Firuze, Vefa Bayırı, Yasemin, Yaprak sokaklar, 15 Ocak'ta 08.30-17.00 saatleri arasında Gayrettepe Mahallesi Süleymanbey, Vefabey, Gönen Oğlu sokaklar ile Yıldız Posta Caddesi civarı.
    Sarıyer'de 14 Ocak'ta 08.00-16.30 saatleri arasında Cumhuriyet Mahallesi Çamlık ve Arabayolu caddeleri, Gül, Lale, Çimen, Karanfil ve Menekşe sokaklar, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Evren Paşa Caddesi, Avşar, Sezer, Kemer, Hasan Uzun, Yılmaz Öner, Delta, Derin, Sülün, Reçine sokaklar, 15 Ocak'ta 08.00-16.30 saatleri arasında Cumhuriyet Mahallesi Şalcıkır Caddesi, Zambak, Çiğdem, Lale, Gül sokaklar ile Zeynep villaları.
    Esenyurt'ta 14 Ocak'ta 09.00-14.00 saatleri arasında Esenkent Mahallesi Süleyman Demirel Caddesi ile Yasemin Evleri civarı.
    (CNN)

argento76, cimlikaya, ZeRo-x7 ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Aman bu ne ya şimdi istanbullular Dikkat bazı bölgeler çok uzun süreli kesinti var. Kışın yapılır böyle kesinti insafsız herifler bunlar.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bir şey olursa Bülent Bey kızmasın diye önlemimi aldım. Bir adet orta yollu UPS var evde. Pratik bir şekilde fazla wat çekmeyen bir motor kullanarak 6 saate kadar hazırlıklıyım. Yoksa yandık.:D Aileye efradına tatbikat yaptırıldı, tatbikata apartman görevlisi dahil edildi.:D

Akvaryum elektrik kesintisi.JPG

murat parin, veysel ve Montimahir bunu beğendi.
  4. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Nefes çalışması da yapsaydınız :)
    Ne olur ne olmaz, uzun süre kesinti olursa ups mups da biter. Yumurtalar havasız kalmasın.
    Eski demirci ocağı körükleri de iş yapar, güzel hava veriyorlar.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yok onu doğal yoldan çözeriz sanırım.:D

6. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Akvaryum daha önce iş yerinde ve işyerindeki jeneratörün emniyeti altında olduğu için hiç önem vermedim bu işe. Benim de artık elektrik kesintilerini dikkate almam lazım Balıkesir'de özellikle cumartesiyi pazara bağlayan gecenin geç saatlerinden pazar öğlelere kadar süren kesintiler oluyormuş, sebebi iş yerlerinin kapalı olduğu tatilin akşam saatlerinde bakımların yapılması. Ve de bende haftanın bu günü ve saatinde evde ve balıkesirde çok bulunmam, öyleki bu mevzudan yeni haberim oluyor.

Konuya çare olarak 12 voltluk hava pompası hatta pompaları arıyorum. Burdan akvaryumcuda karşılaştığım hobici bir arkadaş tankında araba aküsüne bağlı hava motoru ile saatlerce akvaryuma hava basabildiğini söyledi bana. Neyazık ki bu arkadaştan pompa marka ve modeli almayı akıl edemedim o an.

Anladığım kadarı ile basit bir röle ile devreye giren bir sistem. Şu andaki ihtiyacım 12 volt ile çalışam hava pompası. Ups falan demeyin ups ler ile iyi sonuç alamayanlar var, sebepleri: upslerin belli bir wattın altında sistemin yükte olmadığını düşünüp elektrik vermeyi bir süre sonra kesmesi. Doğal olarak belli bir wattın üstüne çıkınca da UPS yedekleme süresinin düşmesi. Tam sinus dalgası sorunu ve tam sinus dalgalıların pahalı olması.

12 voltluk hava motoru modeli bilen varsa biri söylesin? yada piyasada bulunan pilli modelleri aküye bağlayacağım 12 voltu 3-6 volt gibi bir değere nasıl kayıpsız düşürürüz?

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Standart akvaryumlarda pilli hava motoru ve türevleri iş görür, hatta dediğin formül güzel bakmak lazım. Fakat ben de su 5 adet hazneye ızgaralardan geçerek dağılıp sondan aşağı indiği için pilli motor vb iş görmez, su hareketi şart. Yahut baba bir hava motoru lazım gibi.

8. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Özdemir bey transformatör kullanarak kaynağınızdan aldığınız gücü cihazınızın kullanacağı güce düşürebilirsiniz.

9. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Özdemir abi sistem kolay ben sana çizim olarak koyarım Yada yapar gönderirim (hediye) ama bir tane 12 volt hava pompası bulalım önce .

Seyyar cihazdan online.

10. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Portal bu işe de bir çare bulmalı :) Evde yokken veya geceleri pilli motor hiç bir işe yaramıyor. Anaçlar için sıkıntı olmaz ama larvalar ve yavrular için mutlaka şart.

11. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Bence elektrik kesintilerinde yaşanan asıl sıkıntı suyun soğumasıdır.
    Kış aylarında özellikle küçük tankların suyu çabuk soğuyabiliyor.
    Yani jeneratör kaynağına ihtiyacımız var gibi!

Montimahir bunu beğendi.
  12. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Üstat jeneratör de yapmak çok zor .
    Ama aklıma geldikçe kızıyorum 750 w lik jeneratör bim de 150 tl ye satıldı keske alsaydım .

Seyyar cihazdan online.

13. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Bende geçenlerde jeneratörden bahsettim ama ters çıkıştılar,otomatik devreye girmezmiş,iple çekecekmişsin,gürültüsü çok olurmuş falan dendi. Zaten günümüzde elektrik kesintileri önceden bildiriliyor hiç yoktansa Halil beyin bahsettiği gibi ucuz jeneratörlerden alıp idare edilebilir. Ups yarı yolda bırakır sakın güveneyim demeyin ups amacı elektrik kesintilerinde çalışmaları kaydedip doğru şekilde kapanışı sağlamaktır,sürekli kullanım için değildir.

14. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Nerede bahsettiniz ya ben kaçırdım, yada siz karıştırıyorsunuz :)
    Neticede teknoloji ilerledi,ip çekmeye gerek kalmadan bir şekilde halledilebilir
    Seste olacak artık biraz ne yapalım canlılar ölsün mü?
    Halil ne diyeyim ben sana,haber verseydin bari :(

Tapatalk...

15. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    O zaman tanışmıyor dik ki

Seyyar cihazdan online.

16. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Hımmm yeni olmadı yani
    Neyse aklında olsun 1-2kva lık ucuz denk getirirsek almak lazım
    İp ve otomatik devreye girme olaylarını hallederiz dimi
    Yenilerde ip varmı hala yahu

Tapatalk...

17. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    benim bir adet şarjlı hava motorum vardı. bulamadım. bulsaydım resmini koyacaktım. benim ciklet tankımda başıma geldi, balıklar büyük nüfus kalabalık olduğundan evden çıktım 2 saat sonra geldim 5- 6 balığımı anca kurtarabilmiştim. sonra dediğim motoru aldım. 100 küsür felan vermiştim hatırladığım kadarıyla, tek hava taşıyla neredeyse 1 gün idare edecekti. yedek pilleri de vardı değişimde yapılıyordu, ben memnundum evde bulursam foto koyarım. gayet verimli bir cihazdı. konuyu görünce yazayım dedim fikir vermesi açısından katkısı olur umarım.

YIKIKTEMO ve Montimahir bunu beğendi.
  18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Suyun soğuması bence çevrim olmamasından veya oksijen olmamasından sonra gelir. Koca imparator angel görmedim ama evdekilerin anlatması bir o yana bir buyana vurarak anemon üstüne düşmüş, 11 saat kesinti oldu. Havalar soğuk değildi aylardan belki ama olsa da etki etmezdi oksijen kadar. Evde olsak tasla taşırdık, üflerdik kurtarırdık bir şekilde.

veysel bunu beğendi.
  19. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Ben şöyle bir şey planlıyorum piyasada satılan pilli motorlar iki pilli yani 3 volt ile çalışıyorlar üçünü dördünü bir birlerine paralel bağlayıp araba aküsü ile yani 12 volt ile çalıştıracağım böylece voltaj problemi kalmayacak zaten tanka anca yeter üç motorun havası. İki büyük boy pil ile bir kaç saat çalışıyorlarsa araba aküsü ile sanırım bir gün çalışırlar :) Halil nasıl fikir olur değil mi bu şekilde.???

20. ahmetzbfb

ahmetzbfb

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    ahmet UMUROĞLU
    abi senden korkulur toplanma bölgesi falanda belirlemişindir sen balıklara:)

Sayfayı Paylaş