1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

elektriksiz hava pompası (Zaruret halinde)

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde aabdulsamet tarafından 16 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. aabdulsamet

aabdulsamet

İsim:
    abdul samet
    Merhaba arkadaşlar. .İki gün önce elektrikler kesildiğinde balıklarım için telaşlanmıştım. Hala da telaşlanıyorum çünkü bulunduğum mecra da çok sık şekilde üstelik uzun süreli elektrik kesintileri yaşayabiliyoruz. En son ülkemiz çapındaki son kar yağışında 3,5 gün elektriksiz kaldık. Benim değil ama arkadaşımın 200 e yakın balığı telef oldu. Şimdi size yayınlayacağım video tamamen bu zaruret karşısında aklımıza gelen bir fikirden ibarettir. Basit ve bir o kadar da masrafsız bir sistem. Umarım faydalı olur. .Teşekkürler.

[video=youtube;EbPJifxnH30]http://www.youtube.com/watch?v=EbPJifxnH30[/video]

2. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara
    Cevap: elektriksiz hava pompası (Zaruret halinde)

Elinize sağlık güzel ve orjinal bir fikir. Araya checkvalf koymak gerekebilir. Yorulup pompalamayı bırakınca akvaryumdaki su damacanaya dolabilir.

3. aabdulsamet

aabdulsamet

İsim:
    abdul samet

doğru bir düşünce hocam ama denedim. su pompasına basarken havanın %30-35 i bastığımız yerin kenarlarından kaçıyor zaten. yani sıkışan havanın geri dönmesi dolayısıyla da geri dönecek havanın peşinden su çekmesi gibi bir olay söz konusu olmuyor.

4. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

gayet mantıklı. Tebrik ederim. Basit, kullanışlı bir yol bulmuşsunuz. Araya check - valf koyuldu mu tadından yenmez. Pilli hava motorları da var, bu da güzel bir alternatif olmuş. Ellerinize, emeklerinize sağlık em34:

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Tebrik ederim yaratici fikir olmus bence de. Istanbul gibi yerde bizim semt civarinda da durum farkli degil. Hepimiz farkli cozumler ariyoruz bu duruma.

Mobil ileti....

6. avcitrex

avcitrex

İsim:
    Ferdi ÇINAR

Fikir güzel lakin anlamadığım bir husus var hocam 2 tane tatlı su akvaryumum var ama hiç hava motoru kullanmadım bu güne kadar. Yani demek istediğim 2 gün elektirik kesintisinden nasıl 200 balık ölür? ve 15-20 dk akvaryuma hava basmak ne kadar fayda sağlar?

7. avec123

avec123

İsim:
    Doğukan Yılmaz

Bisiklet lastik şişirme aletide güzel ben kullanıyorum gayet basit hemde yorulmuyorum ayağımla basıyorum biyandan tv biyandan hava :D

Sayfayı Paylaş