1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Elektronik Balast Uyumu

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde m.avcıoğlu tarafından 19 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Elimde daha önce iki adet pll lambada kullandığım balast mevcut. Markası osram quicktronic fit t8 2x36. Sorum şu : bu balast 2x24 watt t5 te kullanılabilir mi yoksa değiştirmeli miyim?

Ekli Dosyalar:

2. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    PL lambalarla floresanların balastları arasındaki farkı bilmiyorum fakat. Floresanlar için değerlendirme yapacak olursak, kullanmanızdaki tek sıkıntı floresanların ömrünün kısaltacağı yönündedir. Eğer Floresan balastı ile PL leri çalıştırıyordum dersen sıkıntı olmaz. Çünki benim ilk yaptığğım armatürümdeki balastlar T8 balastlarıydı, fakat t5 flolarda kullanmıştım.

3. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Farketmiyor sanırım. Normal balast pll çalıştırıyor çünkü. Şimdi kullanılır mı kullanilmaz mı onu kesin söyleyebilir miyiz? Kısaltma derken ne kadar bir kısaltma söz konusu?

4. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Ne kadar kısaltacağına mercanlarınız karar veriri . Ama kullanabileceğinizi kesin söyleyebilirim

m.avcıoğlu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş