1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Elimde Bulunan Güç Kaynağı İşe Yararmı ?

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde fth-94 tarafından 19 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    5-6 sene önce bilgisayarda kullandığımız ama şuanda boşta duran bir güç kaynağım var. Boş duracağına işe yararmı dedim ? Sizce işe yararmı ? Ne yapabiliriz bununla aklına birşeyler gelen varmı ? :)

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Elimde Bulunan Güç Kaynağı İşe Yararmı ?

220 wolt veriyor değil mi? Gücü düşük olabilir ama 5 watlık Newave gibi bir akıntı motorunu elektirikler gelene kadar çalıştırır ve yabana atılacak iyilik sayılmaz akvaryuma.

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Evet giriş çıkış 220 wolt. Bende düşük güçte dalga motorları var onları çalıştırırım o zaman.

ozgun_cyprus ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  4. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR

Eğer akü ömrünü bitirmişse pek işe yaramaz, bu halde devamlı prizde takılı olacağı için stanby da olsa dahi elektrik tüketecektir.

5. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Gökhan bey bilmem. 4-5 senedir çalışmıyor. Dediğiniz gibi olabilir. Denemem gerekli.

6. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Bence tak fişe dene baktın aküler şarş tutmuyor aç içini aküleri sök ama bağlantı şekillerini unutma Büyük ihtimal içinde 2 tane 12volt 7 Ah akü var kendine bir akü dolabı yapıp 4 tane akü bağlarsan senin akvaryumu ışıklar hariç 1 gün idare eder. Yapmaya kalkarsan haber ver bağlantı ile ilgili yardımcı olurum.

fth-94 bunu beğendi.
  7. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Akü şarj tutmuyor abi dediğin gibi. İçini açtım baktım 1 adet 7 amper 12 volt akü mevcut. Dün sordum araba tamircisine sıfırı yokmuş, 2. eline 20 lira dedi.

Peki 4 adet bağladığımda mevcut ünite bu 4 aküyü şarj edebilcekmi ? Bağlantı şekli nasl olmalı ?

Bu arada ups içini açıp çektiğim bir kaç resim.

8. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Akuler sifiri 20 liradir, sen once 1adet bul dene ups sinus cikis veriyormu yani bir motoru dondurebilecekmi.
    Sayet sinus cikis varsa yani calisirsa paralel baglanti yapacaksin paralel baglantida volt sabit kalir akim yukselir buda dayanma suresini uzatir.
    Sarj eder merak etme sorun olmaz.
    Cep mesaj...

brkfrt ve fth-94 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş