1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Elimdeki camdan nasıl bir akvaryum çıkar ?

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde fth-94 tarafından 13 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Merhaba,

Yavru tankı yapıcağım için cam arayışına geçtim 1 ay önce 67*57 bir cam bulmuştum onu altta depoya koymuştum. Bundan nasıl bir akvaryum çıkar ? Kafa yordum ama doğrumu bilemiyorum :) Sağlamasını yapamadım :F Yanlarına cam bulabilirim 20 cm kadar bir şey olabilir. Çok büyük bir şey olmasın 20-30 lt civarında.

Teşekkürler...

2. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha

Fatih o cam az gelebilir.Tahminimce camcıdan bir parça daha cam alman gerekecek.25*25*25 yaparsın yaklaşık 15 lt yapar.

3. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Fatih, ekipmanları tamamladın nasıl olsa. Yap bakalım bir kaç tane daha akvaryum.

Seni şimdi kimse tutamaz. haha: haha:

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Murat abi sizler sağolun :) Ama baklaım çok zor gibi görünüyor. Babamda ittifaktan itilafa geçti :) Bakalım ama ben onu ikna ederim tekrardan ittifağıma geçer :) Acaba 15 lt gibi bir akvaryumu anaçın bulunduğu akvaryumun suyula doldursam. Anaç yumurtaları atarmı ? Kaçıncı günde ayırayım yada ?

5. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha

Hiç bir şey olmaz tahminimce çünkü zaten kendi suyu olacak.Balık yavruları kustuktan bir gün sonra çıkarırsın.Sonra anaç balığa kondüsyon kazandırırsın yoksa diğer balıklar pek hoş karşılamayacaklardır anneyi. saat:gif

6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Seha abi ağzı dolalı 4 gün oldu bu işlemi kaçıncı günde yapmam gerekli ?

Ayrıca ben diyorumki zaten anne yavrularını yemeyeceği için kustuktan 1 hafta kadar daha o yavrularla birlikte kalsın hem kondisyon kazanı hemde yavrular annelerinden ayrılmamış olur :) Anne sevgisi bir başkadır. :)

7. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha

Sen bilirsin yavru gelişiminde ebevynin rolü hakkında pek bilgim yok ancak o sürede anne yavruları yutacaktır diye düşünüyorum. saat:gif Dikkat edersen doğada hayatta kalan bireyler genelde iyi saklanan,kamufle olan,yem bulabilen yani türünün sağlıklı bireyleridir.Ki senin bahsettiğin sistemde yavruların pek şansı kalmıyor.

8. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Seha abi bildiğim kadarıyla sarı prensesler yavrularına sahip çıkarlar. Yutma nerden çıktu yahu ? Canlı doğuran değilki.

Sayfayı Paylaş