1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Elinizde Fazla Varmı ?

Başlığı 'Foruma Hediyeleriniz' kategorisinde fth-94 tarafından 5 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Merhaba ,

2. akvaryumumu yapıcağım. Bu akvaryum için ısıtıcı , filtre , hava motoru , çeşitli aksesurlar , kafa motoru verebilicek arkadaşlarımız varsa şimdiden çok teşekkür ederim. İstanbul olsun farketmez avrupa - anadolu yakası heryere gelip alabilirim.

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Elinizde Fazla Varmı ?

Isıtıcı , filtre , hava motoru , çeşitli aksesurlar hepsini anladımda kafa motorunu ne yapacaksın Fatih ? Akvaryumun sumplumu olacak ?

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Elinizde Fazla Varmı ?

Malzeme durumuna bağlı. Eğer bulursam sumpta yapıcağım. İşte duruma bağlı elimdeki tüm paramı 1. akvaryuma yatırdım. O yüzden malzeme parası kalmadı :( Eğer buradan verebilecek arkadaşlar çıkarsa 2. akvaryumuda kurup içine yunus atıcağım. Bu arada olcay abi yunus verebilme imkanın varmı ?

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Elinizde Fazla Varmı ?

Faih yunus vermesine veririmde,benim yunuslarım kıymetlidir.Onlara iyi bakabilecek ortamı oluşturabilirsen,söz yunusların benden. Ama kalkıpta ufacık akvaryumda ben yunus besliyeceğim dersen unut yunusu. :) Sen kaç litre bir akvaryum kuracaksın onu söyle bir bakalım.?

5. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Elinizde Fazla Varmı ?

Yarın cam alıcağım duruma bağlı. Yarın kesin bilgi vericeğim. Teşekkürler yinede. Şuan tam olarak belli değil ama büyük olacağı kesin :)

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Elinizde Fazla Varmı ?

Sağlıklı bir şekilde yunus kolonisi oluşturup,büyütüp beslemen için asgari 250-300 litre bir akvaryum sahibi olman lazım Fatih.Zira benim yavrular dahi 500 litrede şuan.

7. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Elinizde Fazla Varmı ?

Ya ben 150 litre civarı düşünüyordum :( Bu ev küçük ya sığmıyor hiç bi yere akvaryumlar. Nese buradan zaten kış bitince taşınacağız o zaman daha büyükcecik bir akvaryum kuracağım. Peki yavruları ilk başta 100-150 litreye koysam 4 ay sonra büyük bir akvaryuma geçirsem sorun olurmu ? Zaten ben en küçük yavruları istiyorum kendim büyütmek istiyorum.

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Elinizde Fazla Varmı ?

Yavruları ilk iki ay 150 litrede tutarsın fakat daha sonrasında akvaryumu büyütmezsen yavrular yanık kalır. Biliyorsun balıklar bulunduğu ortamın büyüklüğüne göre gelişir.

Ama istersen 150 litrede sarı prenses besleyebilirsin. Sen kur akvaryumunu gel benden sp yavrularını al götür. ;)

9. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Elinizde Fazla Varmı ?

Ben koloni kurmak istiyorum. 54 lt şuan için mp var. 0,5 cm ile 1 cm arası değişiyorlar. Daha sonra bunlarıda büyük tanka geçireceğim. Tamam ben yarın sana haber vericeğim Olcay abi. Sölerim kaç litre olucağını. Acaba elinde filtre ısıtıcı filan yokmu :) Sp de olur. Onlarıda seviyorum. Acaba damızlık verebilmen mümkün olurmu 150 lt ye ? Damızlık 2d 1e civarında verebilmen mümkünse çooook sevinirim. Kendi yavrularımı almayı çok istiyorum. Ama malum koloni fiyatları uçuk. Yada uygun bir fiyattan 3d 1e erkek sp verebilirmisin abi damızlık ?

10. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Elinizde Fazla Varmı ?

Sen bence küçük akvaryum iptal et. Ordaki malzemeleri büyüğe aktar. Yavruları da yavrulukta beslersin. Böylece malzemelere ikinci kez para vermezsin.

11. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Elinizde Fazla Varmı ?

Bende ısıtıcı yok. Malum klima kullanıyorum akvaryum odamda.

http://www.akvaryumportali.com/forum/empty-t2070.60.html

Filitre dediğin,benim bütün akvaryumlarım sumplu. yavru akvaryumlarımda ise kendi yapmımım dıy filitreler var.

http://www.akvaryumportali.com/forum/bozulan-ic-filitrenizi-atmayin-t806.0.html

http://www.akvaryumportali.com/forum/ph-tamponlamak-icin-pipo-filitre-t6793.0.html

Dolayısıyla sana bu konularda yardımcı olamam. Sana sadece balık konusunda yardımcı olabilirim fakat damızlık değil,yavru verebilirim.

12. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Elinizde Fazla Varmı ?

Yavrulara kıyamam minnacık yavrulukta olmazlar. Ama bakalım zaman ne gösterecek. Ama bulamazsam ısıtıcı dediğiniz gibi olacak büyük ihtimalle :(

Olcay abi hava motoruda yok zaten o yüzden pipo filtrede yapamam. Isıtıcıyıda sen eskiden ısıtıcı kullanıyorsundur diye sormuştum :) Akvaryum odanda klima olduğunu biliyorum :) Yavrular çok büyük değillerdir umarım :)

13. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Elinizde Fazla Varmı ?

Fatih Yunus bakıcaksan önce o mavi prensesleri çıkar ileride başına çok büyük bir bela alırsın bende 6 7 cmlik vardı mavi prenses adeta akvaryumda terör estirdi kaç tane sarı prensesimi öldürdü o konuda 4 5 cm olunca elinde çıkarmaya bak mavi prensesleri. ;) ısıtıcı konusana gelince ben bulursam sana haber veririm. ;) Olcay abi akvaryum oda'na baktımda yunusların ve sarı prenseslerin gerçekten çok güzeller naz: inşallah kayıpsız büyütürsünüz vede bol yavrularını alırsanız.

Saygılar... saygılar:gif

14. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
  15. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Elinizde Fazla Varmı ?

Fatih geçen gün geleceğim dedin balıkları kovaya koyup Orhan abinin oraya bıraktım gelip alacaksın diye.Yavrular üç gü boyunca kovada kaldı.Baktım geleceğin yok bendealdım geri getirdim. Madem gelmeyecektin neden bizleri uğraştırdın ve balıklara eziyet ettirdin? sopa:

16. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Elinizde Fazla Varmı ?

Fatih mi yaptı bunu huh: ilginç, bana balık ayrılsa ben balıklar daha kovaya koymadan yola çıkardım :D Fatih sen böle yaparsan kimse sana güvenemez heralde .8.

17. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Elinizde Fazla Varmı ?

Olcay abi ne desen haklısın.... Ama bir sürü problem çıktı :( Orhan abiye mesaj atmıştım fakat sanırım sana söylememiş :( Belimde ağrı vardı rapor aldım 2 gün okulada gitmedim. Yoksa beni Yavuz arkadaşım bilir. 1-2 hafta önce burdan kalkıp Beylikdüzüne gittim ;) Ondan balıkları aldım geldim. Senin yanınada gelicektim ama hastane işi filan çıktı çok özür diliyorum... Ama ne desen haklısın.

18. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Elinizde Fazla Varmı ?

Bence biraz daha dikkatli ol Fatih. Ya balıklar kovada ölseydi. O zaman bence güzel olmazdı değil mi kardeşim :) ...

19. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Elinizde Fazla Varmı ?

Neyse Fatih önemli değil. Geçmiş olsun kendine iyi bak.

Hüseyin, balıklar ölmesine ölmezdi. Sonuçta Orhan abi gibi bir üstadın elindeydiler. Gereken tüm tedbirler alınmıştı ( hava taşı vs.) .Ama sonuçta kovada hiçte rahat değillerdi yavrular.

20. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Elinizde Fazla Varmı ?

Olcay abi tekrardan özür diliyorum. Ne deseniz haklısınız. Gelicem dedim fakat gelemedim :(

Sayfayı Paylaş