1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Elma Salyangozu Çiftleşme Pomacea Bridgesii - Breeding

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde myillar tarafından 21 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Arkadaşlar elma salyangozlardaki üreme ile bir kaç başlık açılmıştı bu başlığa destek olması amaçlı benim elmalar hemen harekete geçti sağolsunlar şimdi bunlarla alakalı resim ve videoları paylaşalım keyifli seyirler. :heyo:

(Temel abiyi duyar gibiyim sendeki bu şansda yuh be kardeşim)hocam bu hayvalar seviyor beni bee :D :D :D

5 gün önce benim elmalar kurlara başlamışlardı bildiğiniz üzere dişilerde çiftleşme sonrası spermleri 10 güne kadar saklayabilme kabiliyetleri vardır

çiftleşmeden sonra dişi nemli ve temiz bir yüzey arar ve yumurtlamak için bu yüzeye gider yumurtalar nemli olacak lar ama suya deymemeleri iyi olur benim rastladığım genelde yumurtlama işlemi gece oluyor

Yumurtlama sırasında video çekimi yaptım ancak birtürlü indiremedim yarın tekrar denerim şimdilik resimlerle idare edelim.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    elma salyangozlarımda mürvet

Ne şans var sende diyorum evet. :F Fakat bildiğin gibi her seferinde ekliyorum şans yetmez bazen bilgi ve tecrübe ister. Ben sana takılıyorum ama sana ve tecrübene de büyük saygı duyuyorum ve tabi cesaretini unutmamak lazım. Yürekten kutlarım. Üremenin gelişecek aşamalarınıda esirgemezsen bizi mest edersin ne diyelim. Maşallah hem sana hem de salyangozlarına. naz: toka:gif

3. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha

Maşallah Mesut Abi, Allah analı babalı büyütsün. :)

4. görkemtemel

görkemtemel

: :helalolsun: :helalolsun: Benimkilerde yumurtlamış ama yumurtlarken çekemedim :) çoğaldıkca dağıtıcam inş :)

5. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Paylaşım için teşekkürler, çok güzeller bol avru alırsın inşallah. naz:

6. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Mesut hocam, 10 güne kadar sperm saklayabilirler demişsin, benim eski Discus tankımda bir çift elma vardı. Birisi öldükten sonra, ötekinden aylarca yavru almıştım. Akvaryum kapağında yumurta dizmedik yer bırakmamıştı. huh:

Ellerine sağlık..... naz: naz: naz: naz: naz: naz:

7. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Murat bey 10 gün kavramı kendi gözlemlerinden edindiğim yuvarlak bir rakamdı ama bu konuda haklısınız rakam vermek doğru olmaya bilir şöyle düzeltelim o zaman dişiler uygun ortam bulana kadar döllenmiş yumurtaları saklaya bilir diyelim mi?

buyurun video

http://www.izlesene.com/video/hayvanlar-myillar/1456273

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Süpersin Mesut video harika. :helalolsun: Canlı yayın salyangoz ürtetimi olmul gerçekten. Video için teşekkür ederiz değdi doğrusu zahmetine. toka:gif Maşallah diyelim hem sana hem salyangozlara. naz:

9. taygun

taygun Guest

Eline sağlık Mesut. hem müzk ve hem de görüntü harika. İyi yakalamışsın.

Konunun başlığında salyangozun Latince ismini de kullanırsan yurtdışı aramalardan bile tespit edilir görüntülerin.

Benden söylemesi. pala.gif

Saygılar

10. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Elma salyangozlarımda mürvet (Pomacea bridgesii)

Tamer abi forum yönetimi olmak kolay değil sizden düzenleme yapmanızı rica etsek :heyo:

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

olta: Süperdi. :F Başlığa (Pomacea bridgesii) eklenmiştir. Mesut kırmızılanma yok değil mi yumurtalarda ?

12. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Hocam yumurtaları bulunduğu yerden aldım küçük bir strafor üzerinde durgun bir suda yüzüyorlar şu anda keyifleri yerinde :heyo: düzenleme için teşekkürler yönetim pala.gif

13. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Video çok güzel olmuş Teşekkürler Mesut abi.

14. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal

Süper paylaşım olmuş Mesut bey tebrik edrim harikasınız.İlk defa gördüm yumurtalarını inanırmısınız çok tuhafmış. super:gif super:gif

15. KeVoK

KeVoK

Salyangozları sevmiyom beslemeyi ama görünüş olarak güzeller. 2-3 hafta 3 tane salyangoz vardı akvaryumumda sonra arkadaşım aldı herneyse bügün akvaryumu temizlerken birde baktım kücük kücük elma salyangozlar var. Artık bıraktım akvaryumda bugün. Yarın dışardaki suya bırakacam :D

Paylaşım için Teşekkürler..

Sayfayı Paylaş