1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

elma salyangozu

Başlığı 'Karides ve Salyangoz Forumu' kategorisinde adnan tarafından 20 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. adnan

adnan

İsim:
    Adnan ülkü
    Elma salyongozu akvaryumunun su sıcaklğı enaz ençok kaç derece olmalıdır.Hava motoru gereklimidir.İç veya dış filitre gerekirmi?

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    elma salyangozu

Mrb adnan bey;

Arama butonuna elma salyangozu yazarak arasanın istediğiniz tüm konular çıkacaktır. :)

3. adnan

adnan

İsim:
    Adnan ülkü
    elma salyangozu

Su sıçaklığı olarak var,ama diğer konularla ilgili herhangi bir bilgi yok.Kısacası sobalı odamda bulunan akvaryumum için ısıtcı,filtrasyon yapmadan bu salyongozu besleyebilirmiyim?

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    elma salyangozu

Madem konuyu açtınız biraz bilgi vereyim. Genelde sirkülasyonu sevmeyen canlılardır. Yumurta dökerek ürerler. Sıcaklık 22-28 derece arası uygundur. Hava motorundan ziyade hava motoru bağlanmış bir pipo filtre yaşamları için yeterlidir. 50 litre ve üstü tanklarda bakılmaları tavsiye edilir.

Ben şahsen bu canlıları besleyen biri olarak söylüyorum ki inanılmaz zevkli canlılardır. İçlerine çekilip tekrar açılma anları veya akvaryumda sessiz sedasız gezinme anları muhteşemdir. Tropikal balık besleyen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim.

5. görkemtemel

görkemtemel

Adnan bey merhaba ;

Akvaryum sıcaklığı 18-28 arası iyidir diye yazar kaynaklarda ama ben en çok 26-28 arasında verim aldım elma salyangozlarından...Tankta sadece elma salyangozu olucaksa küçük bir iç filitre işinizi görür.Arada bir salatalık atın bayılırlar :) Damızlık boyda dişi ve erkek salyangozunuz varsa akvaryumun suyu üst seviyeden 5-10 cm aşşağıda olsun ve yeterli nem varsa salyangozlar sudan cıkıp o 5-10 cmlik yere yumurta dökecektir.

6. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
  7. safak

safak

elma salyangozu

Elma salyangozları için filitre pek önemli değildir. Fanusta bile bakabilirsiniz ısıya gelince 25-28 derece arası idealdir.

M.D 4

8. taygun

taygun Guest

elma salyangozu

Şafak Bey,

Merhaba. Fanusta hiç bir canlı bakılmaması gerektiğini düşüyoruz. Hem filtrelemesi olmadığı için ve hem de hacimce çok küçük olmaları nedeni ile fanus balık beslemek için yeterli bir tank değildir. Üstelik, içten bakıldığında bir iç bükey cam olması nedeni ile su dışındaki objelerin normal görünümleri balık tarafından görülemediği için fanus balıklar için zararlıdır.

Saygılar

Sayfayı Paylaş