1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Elma salyangozum midyemi yiyor olabilir mi?

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde figenc tarafından 8 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. figenc

figenc

Konuyu nereye açacağımı bilemedim.

Nerdeyse midyem büyüklüğündeki elma salyangozum -kahverengi şeritli-, midyemin üstünde ve onu sürüklüyor. Bir hafta önce de aynı şekilde görüp ikisini ayırmıştım.
    Salyangozum tüm etiyle midyeyi sarmış. Demin ayırmaya kalktım mümkün değil bırakmıyor. Ne yapmalıyım? Kabuğunu mu kemiriyor yoksa yemeye mi çalışıyor?

Nihayet kendiliğinden bırakmış. Panik oldum birden. Midyede görünür hasar yok ama bir haftadır da hareket etmiyordu. Elma salyongozlarının birbirlerinin kabuklarını kemirdiklerini duymuştum. Suda mürekkep sübye kemiği var ama ilgilenmiyor.

Sorun var mıdır?

2. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Bişey olmaz kendi hallerine bırakın salyangoz midyenin kabuğunu temizlesin ;) midye zırhlı araç gibi sağlamdır.

3. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Emrah abi senin midyelerin vardı diye hatırlıyorum. Eğer hala sendeyseler bir kaç resim ekleyebilir misin ? Ben de midye seviyorum ama burada midye bulmak da kolay değil. :)

4. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Onlar çoktan öldüler b vitamini kurbanı oldular, bu sayede b vitamininin midyeleri öldürdüğünü öğrenmiş olduk yanlış hatırlamıyorsam Cem ve Abdullah hoca 'da b vitamininden öldürmüştü.

5. figenc

figenc

B vitamini elma salyongozu için miydi?

6. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

B vitamini balıklar içindi ama midyeleri öldürdü.

Sayfayı Paylaş