1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Elma saylangozlarım kumun içinde. :S

Başlığı 'Karides ve Salyangoz Forumu' kategorisinde LostRua tarafından 16 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Arkadaşlar elma saylangozu aldım yosun problemime belki destek olurlar diye 5 adet. koydum akvaryuma durdular çıktılar gezindiler sonra başladılar kuma gömülmeye. Neden oluyor bilemiyorum.:smiley33: Gloslarımın köküne göz diktiler galiba hiç bilmiyorum ne yapıyım. Temel Abinin bir yazısında çamura gömülürler yazıyor kuraklık sırasında. Ama bir neden açıklayabilecek olan varmı. Birde yosun yiyorlar mı bunlar anlayamadım.

Teşekkürler şimdide.

2. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Yosun yerler hemde iştahla tüketirler...

Benimkilerde arada içlerinden 1-2 tanesi gömülüyor çıkıyor.Alıştım artık :)

3. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Yosunda yerler, bitkide yerler.:)

turqer bunu beğendi.
  4. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    İşte bende şunu anlayamıyorum gloslarım. : ) Şimdilik sorun çıkartmıyorlar ama görelim bakalım ne yapacaklar akvaryumu. Temizlerlerse onlara üretim akvaryumu kurarım çok güzel yemlerle beslerim. : ) Yeşil su yaparım istedikleri yosun olsun akvaryum camında bitkilerde çok. Ama gerçekten güzel duruyorlar. Bu işi bırakıp saylangozlaramı geçsem ne yapsam. Bugün karides saylangoz sae filan geziyordum hiçbiryerde sae yok. Olsa bile beğenmedim sae değil bunlar dedim teşekkür ettim çıktım. Karidesleri gözümle bile göremedim burada diyorlar hani nerede diyorum. :F Sonra gittim saylangozları gördüm ölü gibi duruyorlardı. : ) Ama baktım renkleri güzel alıyım dedim. Bakalım başarılarını göreceğiz eğer bir bitkim su yüzeyine çıksın atarım 10 litreye gezinirler. :motz: Şaka bir yanada gerçekten güzel renk kattılar ya.

Murat Abi gittiler glosların çürüklerini yediler tazenin üzerinden geçti birşey yapmadı. Walichilerin kötü taraflarını yiyorlar kahverengi bölümlerini. Daha tazelere birşey yapamadılar gömülmekten inşallah çıkartmazlar kökleri.

5. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    İlk tercih çürüyenlern tabi, çürüyenler kalmadığı zaman, gör sen onları....

6. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Bazı arkadaşlarımda böyle sorunlar olmuştu.Kökleri çıkarma,arada bir bitkilerin tadına bakma gibi :hasta:

7. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Bakalım hayırlısı. :) Ama kıvamında bakarlarsa yesinler 1-2 daldan çekinecek değilim. Amacımız doğal bir oluşum. Ama aşırıya kaçarsada cezalarını çok güzel veriyorum. :D

8. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Yeni kurulmuş tanklarda istedikleri besin oldukça fazla zaten, burada sıkıntı yok....

9. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Vallahi rahatlattın hocam ya. İnsan ne kadar bilse bile birinden destek görünce bir başka oluyor. :) Teşekkürler hocam herşey için.

10. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Arada bir hıyar, patates, havuç, kabak vs. atarsan bitkilere birşey yapmıyorlar. Ben tüm kabak atıyorum 3 güne bitiyor 20 salyangoz ile. :D

11. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Alakasız oldu ama ayrı konu açmayayım dedim.Molilere elma falan verebiliyormuyuz ?

12. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Sanmıyorum. Yemezler. :/

13. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Ne ? Moli'ye nasıl elma salyangozu vereceksin Kerem? saat:gif

14. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Moliye elme salyangozu vermeyeceğim.Elma vereceğim .

15. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Kusura bakma Kerem konu elma salyangozu olunca birde ben hızlı okudum.

Dene Kerem yerlerse verirsin yemezlerse de sorun değil en azından denemiş olursun...

16. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Hazır konu başlığında elma varken soruyum dedin değil mi? :D Elmasına bağlı. :D Şaka şaka... Bi dene. minnacık bir parçasını ver. Yerse yiyordur, yemiyorsa yemiyordur.

17. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Evet hazır elma var :D konu açmaya gerek yok dedim . Balıkların sağlığı açısından sorun olmaz değilmi ? .Yerlerse yada yemezlerse ?

Önemli değil. Güven

18. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Dene. Yerlerse dozajını çok kaçırma. onun yerine ıspanak daha iyidir bence...

Sayfayı Paylaş