1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Emko Metal Prob Su Yalıtımı

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde utkukara tarafından 10 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. utkukara

utkukara

İsim:
    Utku Karapınar
    Herkese selamlar. İkinci el satın almış olduğum emko cihazın probunun metal olduğunu satın aldıktan sonra öğrendim. Bunun korozyona uğramaması için makaron ile yalıtım yapmayı düşünüyorum ancak makaronun ısı yalıtımı yapmaması gerekiyor. Makaron sadece su yalıtım için kullanılan bir malzeme midir? Eğer öyle değilse yalıtım için hangi malzemeyi kullanmamı önerirsiniz?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

2. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Hava hortumunu içine geçirip çakmakla yakarak büzseniz? Birde emkonun yeni modeli ise ntc prob takılıp ntc'ye göre ayarlanabilir. Ntc plastik korumalı prob almalısınız. Yetkili bir emko satıcısı ile irtibat kurabilir. Olmadı emkoyu arayarak bilgi alabilirsiniz.

utkukara bunu beğendi.
  3. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    metal kısımı akvaryum silikonu ile sıvayan arkadaşlar var .
    ve ısı ölçümüne etkisi olmadığını yazmışlar başka bir forumda okumuştum baya oldu link bulursam yollarım.

utkukara bunu beğendi.
  4. utkukara

utkukara

İsim:
    Utku Karapınar
  5. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Paslanmaz çelik tuzlu suda paslanır. Çok kuvvetli bazı asidik veya bazik ortamalara karşı bile dayanıklılığı varken, bu malzemenin başlıca iki düşmanı vardır : Klor ve Tuz.
    Kullandığım ilk ısı kontrolörün probu paslanmazdı, neticelerini bile bile nasıl olsa kısa vade kullanacağımdan ötürü kullanmıştım. Bir ay sonra çıkartıp incelediğimde gözle net şekilde görülemese bile lub (büyütecin hallicesidir) ile kontrol ettiğimde korozyona uğradığını gördüm. Bu aşınma miktarı uzun vadede ne kadar sıkıntı ortaya çıkartır, o konuda herhangi bir fikrim yok.

MESUT_KERİM ve utkukara bunu beğendi.
  6. ünal57

ünal57

İsim:
    ünal
    Bence silikon yalıtkan bir malzeme ısıyı iletmeyebilir ancak frak yapıştırırken kulladıgımız japon yapıştırıcıyı kullanabiliriz. Şöyleki japon çok sıvı oldugundan birkaç defa probun kuru yeri kalmayacak şekilde yapıştırıcıya batıp çıkaralım. Kuruduktan sonra bu işlemi bir kaç kez yapın o size kalmış . Hem daha ince bir şekilde izolasyon olur hemde japon sert bir malzeme oldugundan ısıyı daha iyi iletir
    Ha birde vernik kullanılabilir japonun yerine ama vernikte pek bilgim yok tuzlu suda kullanılan bir türü var mı bilmiyorum . Ama maceraya gerek yok kesin çözüm japon yapıştırıcısı.

utkukara bunu beğendi.
  7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ben hava hortumunun bir ucunu yakıp yapıştırdım suyun dışında kalan hava hortumunun açık olan ucuna da silikon bastım...

utkukara bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş