1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

En Beğendiğiniz Akvaryum Sitesi

Başlığı 'Anket Forumu' kategorisinde balıkosman tarafından 2 Aralık 2010 başlatılmıştır.

?

Hangisidir sizce?

1. Akvaryum com

oy sayısı 4
    5,5%
  2. Akvaryum portalı

oy sayısı 65
    89,0%
  3. Akvaryum cenneti

oy sayısı 0
    0,0%
  4. Akvaryum forum

oy sayısı 2
    2,7%
  5. Akvaryum kulubü

oy sayısı 0
    0,0%
  6. Diğer sitelerden

oy sayısı 2
    2,7%
  1. balıkosman

balıkosman

İsim:
    Osman Tuna
    Arkadaşlar en beğendiğiniz en iyi akvaryum sitesi hangisi yazabilirmisiniz?Burda tam sonuç olmaz gibi düşünmemek lazım bence sadece takip eden kişiler var katılanlar var.Eğer düzgün şekilde düşünceleri yazar oy atarsanız iyi yönde gelişmelerde olur.

google akvaryum sıralamasına göre dizdim siteleri.

2. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    "Akvaryum portalı" na oy kullanmayanları dövüyorlarmış!" :D

METİN SUVAR ve BassKiller bunu beğendi.
  3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Ben oyumu AkvaryumPortal'ından yana kullandım. Kendisine ömür boyu başarılar dilerim :) Umarım bu yarışma sonucunda 1. olur ve ödülünü alır :F

Gerçekten bilemiyorum ama burası cidden farklı. Yada bana öyle geliyor. Benimde başka forumlarda üyeliğim var. Ama mesaj atmıyorum. Oradaki mesajlara bakasm bile gelmiyor nedense. Sadece ilanları takip ediyorum :) Benim için orası açık söylemek gerekirse gittigidiyor.com gibi. Ama burada ise zamanım olduğunda konulara seve seve hiç sıkılmadan cevap yazıyorum veya kendim konu açıyorum...

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Anket ilginç olmuş Osman hocam. Bilemiyorum ne derece doğru bu anket. Dediğin gibi sadece üye olarak takip edip başka forumlarda aktif olanlarda var az çok ne çıkar ama ilginç anket. Şeffaf olarak oy kulanmak lazım ankete.

Benim oyum zaten belli valla. :)

emrah aytekin bunu beğendi.
  5. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Valla benim oyumda belli.. :) Fatih'e aynen katılıyorum burası bambaşka.. :)

Saygılar...

6. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    METİN SUVAR bunu beğendi.
  7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Anketin sonucu şimdiden belli.:F

8. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Birinci belli 2. kim ? :D

9. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal
    Akvaryum üzerine başka sitelerdemi var?super:gif

10. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Bence , anket pek anlamlı olmamış.

Bu seçim meselesi . Kim nerde rahat ediyorsa ora da takılır. İSAK ve Akvaryum.com eski siteler. Akv.com bu yüzden bu anketin dışında bir husus. Üye ve online sayısı eski bir site olduğu için tüm sitelerden daha fazla. Portal ise genç bir site ama kuruluşundan bugüne kadar geçen zaman diliminde hızlı bir gelişme gösterdi. İçerik anlamında da güçlendi ayrıca alıntıya yer vermedi.

Portalın en şansız yanı ise bu kadar içerik zenginliğine rağmen online sayısı ve üye sayısından yana. Ama bahsettiğim şekilde olmamasıda burayı daha çok kenetliyor birbirine.

Ben de bazı kardeşlerimin dediği gibi diğer sitelerde daha az vakit geçiriyorum . Daha çok portalda online olup , bilgilerimi paylaşmaya çalışıyorum

11. expe

expe

İsim:
    emre aydınlar
    Ankette akvaryum portalını kardırıp yapılsaydı en azından bizim sitemiz gibi kaliteli site bulabilirdik.2 günde nasılda sahiplendim siteyi:hepiniziseviyorum:

grafikdelisi bunu beğendi.
  12. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Can duygularıma tercüman olmuşsun. :)

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Can duygulara tercüman olmuş ancak bence yanlışları var. Anket benimde içime sinmedi zira hangi sitede açılırsa o site fazla oy alacaktır. Osman hocam açmış konuyu bir kere.

Ancak doğru noktalar alıntısız ilerlemesi, daha kavgasız ve gürültüsüz olması kenetlenmede rol oynayabilir bu doğru. Ancak üye sayısı konusunda pek katılamayacağım. Tabi forumun genel üye sayısından söz etmediğini de anladım yani onu kast etmedi. Çünkü üye sayımız kurulum tarihine göre oldukça iyi ve hızlı çoğalıyor. Üye sayısı 5,311 ve günlük ortalama 4-5 üye.

Online sayısı diye yazmış ancak ortalama günlük siteye giren üye sayısını demek istedi sanırım çünkü kendisine bu konuda fikrimi yazmıştım yani çok daha fazla olmalı diye düşüncemi belirtmiştim bana istinaden yazdı sanırım. Ancak ne var ki, 7-8 yıllık bazı sitelerin de 50 kişi altındayız ve yükselmeye bakılırsa kısa süre sonra geçme ihtimalimiz çok yüksek. Ben açıkcası Can'a sitenin içeriğine bakıldığında hakkının daha fazla olması gerektiğini söylemek istedim. Aktif üye konusunda zaten kimse bir şey yazamaz diye düşünüyorum çünkü bazı katagorilede mesela Tuzlu su DIY katagorisinde 85 konu var ama o kadar özellerki konular 85 konuya 3,276 mesaj yazılmış bu rekor bile olabilir bence. Bu da aktif üye kalite göstergesidir ve hepiniz az çok şahitsiniz ki boş ve katkı sağlamayan mesajı pek tutmayız.

14. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Temel Abi :)

Tek eksik ; Aynı zaman dilimi arasında online üye sayısının azlığı ;) Bu da aşıldı mı daha keyif veren bir yer olacak. Zaten yeni üye olan arkadaşlar zamanını burada geçiriyor.

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Buna hele hiç katılmıyorum Can. Çünkü ortalama 22 üye ve genel akşam saatlerinde 28-30 üye beraber aktif. Yine bazı eski sitelerden fazla. Fakat sana dediğim gibi hakkının daha fazla olduğunu düşünmüyor değilim.

16. yasemin elif

yasemin elif

İsim:
    yasemin elif
    Başarılarının devamını dilerim bu sitenin. Sadece üyeler mi ankete katılabiliyor? Bir de sadece siteyi çok kurcalayan bulur burayı. E o zaman çoğu üyeler. üyeler neden diğer sitelere puan versin ki???

METİN SUVAR bunu beğendi.
  17. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Aktif üye konusu mesaj sayısı ile ölçülemez ki Temel abi? Konu mesaj veya hit almış olabilir, konuyu götüren 1 kişi bile olabilir. Yani bağlamak yanlış olacaktır. Biz burayı seviyoruz sevmiyoruz demedik ki? Burayı burası yapan temel sebepler var;

1.) Sıcak ortam
    2.) Alıntı değil, direk olarak adam gibi paylaşımın yapılması
    3.) Hediyelerimiz ile niyetimizi, yardımseverliğimiz ile sanallıktan çıkıp, reelde de birşeyler yapabiliyor olmamız
    4.) Hiç bir yerde kolay kolay bulunamayacak Tuzlu su platform destekçilerinin bilgisi ve çokluğu,
    5.) Aynı şekilde malawi türü ve bitkili besleyen üstadlarımızın da bilgisi ve tecrübesi,
    6.) Yeniliklere hep açık bir anlayış içerisinde kimine çılgınca gelen şeyleri bile hobiyi geliştirme adına tereddütsüz yapabiliyor olmamız.

Bunlar en azından benim temel sebeplerim. Yöneticilik yaptığım zamanda bu böyleydi, Müdavim üye iken de, üstad üye iken de bu böyle. Ama anket doğru mu? tabiki de değil. Sanal platformlar, bizler için varlar. Şahsen diğer sitelere girmiyorum sadece izmak a giriyorum, o da olur da organizasyon olursa; takılabileceğim hobici ortamı olsun, sanal değil gerçek arkadaşlıklar kuralım diye.

Bu arada bir temel nedenim daha varmış şimdi farkettim; vefa borcu bir anlamda. Çünkü üstad üye statüsüne layık gören yöneticilerimiz beni bu statüye layık gördükleri bilgimi, tecrübelerimi yine kendilerinden aldım. Ne öğrendi isem Temel abiden, İsmail abiden, Murat abiden, Olcay abiden, Serdar abiden, kimi zaman Can, kimi zaman Türker, kimi zaman da ismini hatırlamadığım bir çok üyeden öğrendim.

Bunlar için teşekkür ediyorum.

18. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz
    Cevap: En Beğendiğiniz Akvaryum Sitesi

Kesinlikle akvaryum portalı iyikide buraya rastlamışım... :aha:

METİN SUVAR ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  19. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

İşi 2 türlü ele alırsak bizim portalımız Ticari olarak çok zayıf (Ancak temel zaten bunun üzerine değil.) Ama iş bilgi yardım öneri kurulum ve aklınıza gelebilecek her türlü uygulama için ise gerçekten gezdiğim ( ki kimse inkar etmez herhalde diğer portalları ve forumları gezdiğini.) diğer sitelerden bence çok ileri durumda. Bunun bi örneğini geçen Temel abinin bir mesajına cevaben yazmıştım Tuzlu Su konularından birine. İşi Ticari boyutta tutan sitelerin online sayısı mutlaka fazla olacaktır. Ancak portalımızın da yabana atılmayacak kadar online sayısına ulaştığı ve kaliteyi arayanların portalımıza yöneldiği gerçeğinin gözler önünde olduğu kanısındayım.

Hepinize saygılarımı sunuyorum.

METİN SUVAR ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  20. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Nebileyim ben ilk bu siteyi buldum ve burdan başka hiçbir siteye yönelip üye vs olmadım çünkü gerek duymadım.Buranın insanı çeken farklı şeyleri var.Dayanışma muhabbet içtenlik.Babamın portalı gibi sanki...

METİN SUVAR, YIKIKTEMO ve zgrkaralar bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş