1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

En kolay taban kaplaması (hem de dinamik): Pelia

Başlığı 'Portal Peyzaj Atölyesi' kategorisinde Neverlander tarafından 25 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Herşey birgün Hakan Abi'nin beni Fish-mekan'a götürmesi ile başladı... Kapıdan içeri girdiğimizde ilk karşımıza gelen akvaryumda bir terslik vardı... Bir çeşit taban kaplama vardı ama taban kaplamada kullanılan bitki adını duyduklarımızdan biri değildi: Pelia idi...

Hakan abi bunu nasıl yaptınız diye sordu, görevli de elimize düzeltip sağa sola saçarak yaptık ama kalıcı değil dedi...

Sonra bir gün Hakan Abi'lerdeydik, doğum günü hediyesi olan Koi Kılıçları götürmüştüm... Neyse Hakan Abi'nin meşhur paludaryumunu detaylı şekilde gördüm ve son gelişmeleri Hakan Abi'den dinledim... Hakan Abi plaudayumundaki moss'ların pelia'lar tarafından nasıl ortadan kaldırıldığını daha doğrusu Pelia'ların mossların tepesine çıkıp ışık ile irtibatlarınıkestiğini anlatıyordu dert yakınarak... O sırada sordu: pelia lazım mı diye... Ama ben o sırada hafızamdaki iki imgeyi birleştirmek ile meşguldüm... Birkere Pelia'ların alt bölümleri ışık almıyordu ama bitkiler çok sağlıklı idi... Demek ki pelia kendi üzerinde gelişirse alt kısımlar ölmüyordu... Diğer imge Fish-Mekan'daki görüntü idi...

Bir anlık dalınlıktan uyandım Hakan Abi'nin "Pelia lazım mı?" sorusu hala kulağımın kepçesinin kıvrımlarında süzülüyordu... Hemen başımı da sallayarak "Evet, evet... " dedim...

İşte aşağıdaki iki kare bu imge birleştirim ve Hakan Abi'nin son parti hediyesi olan pelia'lardan sonra ortaya çıktı...

Emrah sen resimlere bakma zaten bir kere içine lambayı düşürdün sonra da nazar edip çekip gittin... Ondan sonra bu tankı bu hale getirmek için çok uğraştım... aman ha, yoksa gözlerini oyarım... :uyari:

2. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Çok geç kaldın artık...
    Benim huyumdur, forumda önce resimlere bakar.Sonra metni okurum :D maşallah naz:

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ellerine sağlık Abdullah hocam, yakışmış akvaryumuna maşallah. naz: Emrah zaten uyanıkmıdır nedir anlamadım...Demek ki bitki toplamak için suya girmdiği gibi, düşürdüğü lambayı akvaryumdan almak için kolunuda sokmamış. :D Ne olacak bunun hali anlamadım ? aliye:gif

4. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Hayır temel hocam lambayı düşürdüm ve kolumuda peşinden yolladım :D İşte o yüzden çarpıldım ve 15 dk kolumu ovalayarak, uyuşuk kolla gezdim.Çok kötü bir tecrübeydi, o tanktaki tetraların ilerleyen günlerde patır patır ölmeside, nazarımdan değil, muhtemelen düşürdüğüm lambadaki elektrik akımındandı.

M.D

5. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Su içindeki balıklar akvaryuma temas etmedikleri müddetçe elektriği topraklayamayacaklarından çarpılmazlar... Ama seninki gibi kem gözler su içinde yüzen balığı da çarpar... aliye:gif

6. omuryavuz

omuryavuz

En kolay taban kaplaması (hem de dinamik): Pelia

Aynen Benimde huyumdur :cicek:

Sayfayı Paylaş