1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Engelli Sporcular Köpek Balıkları İlişkisi

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde relizane tarafından 20 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. relizane

  relizane

  Mesajlar:
  3
  İsim:
  Ali Sayar
  Engelli Sporcular Köpek Balıkları.jpg

  Dünya Engelliler Günü sebebiyle düzenlenen etkinlikte, engelli sporcular ve dünya serbest dalış rekortmeni Şahika Ercümen köpek balıklarının bulunduğu akvaryuma daldı.

  Dünya Engelliler Günü sebebiyle düzenlenen etkinlikte, engelli sporcular ve dünya serbest dalış rekortmeni Şahika Ercümen köpek balıklarının bulunduğu akvaryuma daldı. Engelli sporcular dev akvaryumda köpek balıklarına dokunabilme şansı buldu. Ercümen, engeliler için suyun altının suyun üzerinden daha özgür olduğunu söyledi.

  Dünya Engelliler Günü sebebiyle Bayrampaşa’daki Turkuazoo’da etkinlik düzenlendi. Paralimpik milli sporcular ile dünya dalış rekortmeni Şahika Ercümen köpek balıklarının bulunduğu dev akvaryuma daldı. Köpek balıklarıyla yüzen engelli sporcuların oldukça mutlu olduğu gözlendi.

  Dalış gerçekleştirdikten sonra duygularını ifade eden Şahike Ercümen, engelli sporcularla etkinliğe katılmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Su altının suyun üzerinden daha güvenli ve özgür olduğunu belirten Ercümen, “Hem engelli vatandaşların hem de diğer vatandaşların dalış yapmalarını ve bu tecrübeyi yaşamalarını isterim.” dedi.

  Paralimpik milli sporcu Ebru Bulgurcu, dalış yapmanın özgürlük olduğunu vurgulayarak, “Bu da benim için aştığım engellerden biri oldu. Çok keyif aldım.” diye konuştu.

  “Suyun altında bacaklarımı buluyorum.” Diyen Ufuk koçak da, dalış yapmanın keyifli bir iş olduğunu ifade etti. Koçak, “Suyun altındaki engelsiz dünyanın gözlerinden okuyabilmek bizim için çok güzel bir şey. Gördünüz ki suyun altında engel yok. Eğer bu dünyayı suyun üzerine çıkarırsak o zaman her şey daha güzel olacak.” İfadelerini kullandı.

  CİHAN
   
  Alparslan bunu beğendi.
 2. Alparslan

  Alparslan

  Mesajlar:
  20.047
  Yer:
  Kartal-İst
  İsim:
  Alparslan İşken
  :okey:
   

Sayfayı Paylaş