1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Enteresan Bir Tropheus Olayı

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde egouard tarafından 30 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Bugün Tropheus balıklarına yem verdim. Troplar korkuyor su yüzeyine çıkmaya. Daha yavrular, bu yüzden elimi suya sokup biraz suyu çalkaladım ama birden pislikler çıktı . Asağı doğru inmeye basladı. Suda 10 saniye sis gibi bir şey oldu ve hemen yok oldu. Ellerimi kokladığımda çok pis kokuyordu. Acaba filtre yetmiyor mu? Zaten hava motoru var onu takacaktım ama bu olay olunca aceleye gelecek. Akvaryum da 800L/h iç,Tetra pro ex 1200 var.Yardımlarınızı bekliyorum (Akvaryum 400 litre)

2. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Bence içeri ufak bir vatoz atmalısın çöpçü yavruları yiyebilir ama vatozun hiç yavru yediğini görmedim.

3. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Vatoz var zaten 5 tane.Çopçu almadım.Yavru dedigim 5-6 cm .

4. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    O zaman çöpçü alın derim elma salyangozu katil vs. salyangoz türlerini de ekleyebilirsiniz yosunları ve algleri yerler.

5. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Tropheus ile çopçu yaşamaz.Cikletler copcuyu malesef parçalara ayırıyor.

6. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc
    Kumu bir daha karıştırma bence her karıştırmada akvaryumun suyu bulandırırsın bence dış filtrenin yanında 800 lük bir iç filtre yeterli su değişimi yap iki gün arayla %30 civarı suyun düzelir vatozların yem artıklarını halleder...

7. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Anlamadınız ben zaten kumu v.s hiç karıştırmadım.Su yuzeyını dalgalandırdım.Su yuzeyinde sis oluştu.Kumdan olsa dipten başlar.Dipte bulanıklık yoktu akvaryumun sağ ust civarlarındada yoktu.Sadece elımı soktuğum yerde vardı.Allahtan koku işi yemdenmiş.Suda bir problem yok.

8. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc
    İyi sevindim suyun iyi olmasına ama su ütünde bulanıklık ilginç tahminimce oda yemden...

9. triggers

triggers

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Atila UYSAL
    Suyun üzerindeki yağlanmadır, su yüzeyini hareketlendirirseniz problem kalmaz.

Atila UYSAL

seyyaHH bunu beğendi.
  10. seyyaHH

seyyaHH

Yer:
    Ankara
    İsim:
    KÖKSAL YILDIRIM
    Atila abininde dediği gibi su içerisindeki sirkülasyon yeterli değil sanırım

Sayfayı Paylaş