1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Erkek balığım yumurtamı tuttu?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde şahin37 tarafından 21 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. şahin37

şahin37

İsim:
    şahin şahin
    Herkeze merhaba.Aşağı yukarı 8 ay önce beş tane saluosi yavru aldım.
    Alırken bana erkekleri mavi dişileri sarı olarak kalır dediler.
    Aradan 7 ay geçti balıklarmdan hiçbirisi mavileşmedi hepsi lekesiz sapsarı olarak yüzüyorlar.
    Bende bunlara erkek alayımda yavrularını besleyeyim dedim
    İnternetten iki tane erkek satın aldım.
    Ancak balıkların birisi sarı diğeri masmavi(fotolardaki balıklar) geldi.
    Arayıp sorduğumda balıkların birisi baskın olduğu için mavileşti diğeri pasif kalıyor dedi
    Ve bu sarı balığım ağzına yavru almış.
    Türleri veya cinsiyetleri doğrumu sizce?Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Ekli Dosyalar:

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sarı dişi olanın ağzı dolu gibi evet. Diğer eski olanlar içinden maviye dönmeyen yoksa dişi olma ihtimalleri var ama mavi erkek olanın onlara karşı tavırlarını gözlersen daha net fikir verecektir.

şahin37 bunu beğendi.
  3. şahin37

şahin37

İsim:
    şahin şahin
    Mavi olan Saluosi çok pasif duruyor.Ne bir titreme nede agresiflik var.Yemimi yerim keyfime bakarım düşüncesi hakim.Birde son bir sorum var kafama takıldı.Saluosi coral red ve Salosi ayrı türlermi?

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Tahmin etmiyorum baskın olanın renk değiştireceğini, yada pasif olan erkeğin sarı olarak kalacağını. Resimdeki balıklardan mavi erkek diğeri dişi, erkeklerin üst yüzgeci sivri dişilerin oval olur. Alt arka yüzdeçlerinde de benekler erkeklerde fazla olur. Ama bu türde renk ayrımı olduğu için bu tür ayrımlara gerek yok.

şahin37 bunu beğendi.
  5. şahin37

şahin37

İsim:
    şahin şahin
    Veysel abi merhaba.Mavi olan erkeğin diğer sapsarı lekesiz olan sarı saluosilere yanaşmaması çok ilginç.Birde nu yumurta tutan dişinin rengi neden böyle çizgili ve ağız kısmı kararmış olabilir?Stres olma ihtimali yok bence.Çünkü karma akvaryumumda ne bir kavga ne sürtüşme nede yer tutma çabası yok.Saygılar.

6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bende bazı splerde de olurdu bu bantlar arada gelir geçerdi. Ama bu türü bir erkek bir dişi olarak karma akvaryumda bakmıştım. Tek tür olarak özellikle bakmadım. Dişi balığı takip et bakalım yumurtalar nasıl olacak döllenme olmuşsa çıkar zaten yavrular.

Alparslan bunu beğendi.
  7. şahin37

şahin37

İsim:
    şahin şahin
    Veysel abi meraktan öleceğim.Yumurtaları kuluçka makinasına koydum.Bakalım ne çıkacak?

Sayfayı Paylaş