1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

erkek imparatorum dişiyle çiftleşmioo

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde arda166 tarafından 15 Aralık 2010 başlatılmıştır.

 1. arda166

  arda166

  Mesajlar:
  2
  İsim:
  Arda kılıç
  Benim akvaryumumdaki erkek imparatorum dişiyi görünce titremeye başlıyor ama dişi aldırış etmiyor ve dün erkek dişiyi dövüyordu. ısırmalar,kovalamalar,sıkıştırmalar falan dişiyi başka akvaryuma aldım bu neden yardımcı olurmusunuz ???
   
 2. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.767
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Sözünü ettiğiniz türde bir erkek ve bir dişi olarak bunları yaşamanız çok doğladır. Dişi hazır olmayabilir ve erkek balığın dengeli kovalayacağı başka dişi ortamda olmadığından odak noktası hep aynı dişi olur. Bu yüzden akvaryuma 2 dişi daha ilave etmek hem sizin dişinizi rahatlatır ve hem de erkek balık daha fazla şansa sahip olur.

  Yapılılabilecek olan bundan fazla ne olur derseniz dekoru değişmeniz ve sığınma alanları oluşturmanız geçici çözüm olabilir.
   
 3. arda166

  arda166

  Mesajlar:
  2
  İsim:
  Arda kılıç
  Çok teşekkür ederim ama etrafta hiç dişi balık bulamıyorum. Önemli faktör erkeğime göre biraz daha küçük olsa dişim bir problem olur mu ?

  [​IMG]
   
 4. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.767
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Dişiler zaten genelde erkeklerden daha küçük yapılıdır. Belli bir boyuta kadar küçük olmasında sorun yok. Fakat dişi sayısı artması şart yaşanan sorunların yaşanmaması için.
   

Sayfayı Paylaş