1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

erkek imparatorum dişiyle çiftleşmioo

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde arda166 tarafından 15 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. arda166

arda166

İsim:
    Arda kılıç
    Benim akvaryumumdaki erkek imparatorum dişiyi görünce titremeye başlıyor ama dişi aldırış etmiyor ve dün erkek dişiyi dövüyordu. ısırmalar,kovalamalar,sıkıştırmalar falan dişiyi başka akvaryuma aldım bu neden yardımcı olurmusunuz ???

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sözünü ettiğiniz türde bir erkek ve bir dişi olarak bunları yaşamanız çok doğladır. Dişi hazır olmayabilir ve erkek balığın dengeli kovalayacağı başka dişi ortamda olmadığından odak noktası hep aynı dişi olur. Bu yüzden akvaryuma 2 dişi daha ilave etmek hem sizin dişinizi rahatlatır ve hem de erkek balık daha fazla şansa sahip olur.

Yapılılabilecek olan bundan fazla ne olur derseniz dekoru değişmeniz ve sığınma alanları oluşturmanız geçici çözüm olabilir.

3. arda166

arda166

İsim:
    Arda kılıç
    Çok teşekkür ederim ama etrafta hiç dişi balık bulamıyorum. Önemli faktör erkeğime göre biraz daha küçük olsa dişim bir problem olur mu ?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Dişiler zaten genelde erkeklerden daha küçük yapılıdır. Belli bir boyuta kadar küçük olmasında sorun yok. Fakat dişi sayısı artması şart yaşanan sorunların yaşanmaması için.

Sayfayı Paylaş